Kahramanlar

DotA 2 Intelligence Kahramanları

Zekâ ana özelliğine sahip olan kahramanlar, birkaç kahraman dışında genellikle uzak dövüş kahramanlarıdır. Zekâ özelliği, mana kapasitesi ve mana yenilenmesini artırdığından bu ana özelliğe sahip olan kahramanlar yüksek mana haznesine sahip olur ve zarar vermek için genelde büyülerini kullanırlar. Genel olarak tümünü bir başlık altında topladığımız kahramanların hepsine ait detayları, isimlerine veya resimlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

80px-Crystal_MaidenCrystal Maiden
Buzulların bakire prensesi Rylai’in buz üzerinde muazzam bir gücü sahiptir.. Etrafındaki elementleri kanalize eden Rylai düşmanlarına buzun kötü yanlarını gösterir.

80px-BaneBane
Atropos, korkunun ve kâbusun ta kendisidir. En güçlü kahramanların bile karanlıktan korkmasına sebep olan Bane Elemental, düşmanlarına kendi kâbuslarından ve korkularından fısıldayarak onları etkisiz hale getirir.

80px-PuckPuck
Sonsuza kadar yaşayan Faerie Dragon Puck’ın çocuksu ve masum görünüşünün altında ne yattığından kimse emin değildir. Tek bilinen Puck’ın fesatlığı ve muzipliği sevdiği.

80px-LichLich
Ruhunun ve bedeninin özüne kadar donmuş olan Lich, kendi creeplerini mana için kurban eder ve kendisine saldıranlara Chain Frost yeteneği ile korku salar.

80px-Storm_SpiritStorm Spirit
Fırtınanın ruhu Raijin Thunderkeg, fırtınanın enerjisini ve gücünü kullanarak düşmanlarına yüklü elektrik akımları gönderir. Hava üzerindeki gücü sayesinde düşmanlarının arasından bir yıldırım gibi geçebilir.

80px-LionLion
Bir iblis ile yaptığı anlaşma sonucu Cehennem’de mahsur kalan fakat sadece öfkesi sayesinde oradan kurtulan Lion, düşmanlarının varlıklarını büker ve tek bir hamlede içlerini dışlarına getirir.

80px-WindrangerWindranger
Bir yetim olan Lyralei, rüzgârın kendisi tarafından yetiştirilmiştir. Okçulukta usta ve oldukça hızlı olan Windranger’ı yakalamak rüzgârı yakalamaya çalışmaktan farksızdır.

80px-Witch_DoctorWitch Doctor
Voodoo büyülerinin ustası Zharvakko, savaşın seyrini yaptığı tek bir büyü ile değiştirebilir. Gerektiğinde dostlarını iyileştirebildiği gibi gerektiğinde düşmanlarının üzerine ölüm yağdırır.

80px-ZeusZeus
Olympos’un efendisi, tanrıların kralı ölümlülere bir ders vermek için bizzat kendisi savaş meydanına geliyor. Savaş alanına tıpkı diğerleri gibi bir ölümlü olarak gelen Zeus, acınası fanileri şimşekleri ile yok eder.

80px-EnigmaEnigma
Var olan ve ölen ilk yıldız. Ölümü sonrasında bir kara delik haline gelen Enigma, bir alandaki bütün düşmanları kudreti ile kara deliğin merkezine gönderir.

80px-LinaLina
Buz Prensesi Rylai’in kardeşi Lina, kardeşinin aksine ateşe her zaman daha çok ilgi duymuştur. Havayı dilediği gibi tutuşturabilen ve Çöl Ejdarhası’nın alevlerini kullanan Lina, önüne çıkan her şeyi kül eder.

80px-NecrophosNecrophos
Yavaşça yayılan bir hastalık veya salgınmışçasına, Rotund’jere gittiği her yere ölümü de yanında götürür. Huzurunda bulunanların kalbini durduracak güce sahip olan Necrophos, düşmanlarına zarar verirken dostlarını iyileştirir.

80px-Shadow_ShamanShadow Shaman
Gölgel Şaman Rhasta, gölge büyüleri emri altında kullanır. Düşmanlarını yakan kelepçeler ile yerinde tutabilir veya onları aşağılayarak yararsız bir tavuğa dönüştürebilir.

80px-WarlockWarlock
Karanlık büyülerin ustası olan Warlock bir fısıldaması ile düşmanlarına zarar verebilirken, cehennemden kendisine itaat edecek şeytanları çağırır ve etrafı yerle bir eder.

80px-TinkerTinker
Teknolojinin üstün gücüne inanan Boush’ın emrinde ısı güdümlü füzeler, kör eden lazer ışınları ve bir robot ordusu bulunmaktadır. Tinker’ı tehlikeli yapan yeteneklerini tekrar tekrar kullanabilmesidir.

80px-Queen_of_PainQueen Of Pain
Çekici ve aynı zamanda ölümcül olan Akasha, sağır eden sonik dalgaları ile düşmanlarına zarar verir. Işınlanma yeteneği ile istediği zaman savaşa girebilir ve çıkabilir.

80px-Nature's_ProphetNature’s Prophet
Ormanların koruyucusu olan Furion, ağaç düşmanlarına yok etmeye çalıştıkları ağaçlar ile karşılık verir. Harita da herhangi bir yere ışınlanabilen Nature’s Prophet doğanın gazabını düşmanlarının üzerine salar.

80px-Death_ProphetDeath Prophet
Diğer canlılar ölüp giderken ölüm, Krobelus’u reddetmiştir. Her öldüğünde mezardan yeniden kalkan Krobelus, önceki hayatından kalıntıları ve büyülerini kullanarak düşmanlarını ezer.

80px-EnchantressEnchantress
Daha güzel bir dünya uğruna savaşan Aiushtha, tarafsız yaratıkları ve creepleri kontrol edebilir, dostlarını iyileştirebilir ve düşmanlarını büyülü mızrakları ile deler.

80px-PugnaPugna
Şeytanı bir yaratık olan Pugna gittiği her yere yıkımı da yanında götürür. Büyük patlamalarla etrafına zarar verirken düşmanlarının yaşam özünü emebilir.

80px-JakiroJakiro
Türü arasında eşsiz bir özelliğe sahip olan Jakiro, kadim ejdarhaların iki başa sahip olan bir tek ferdidir. Soğuğun ve sıcağın gücünü birleştiren Jakiro, düşmanlarını dondururken aynı anda onlar kavurur.

80px-DazzleDazzle
Gölge rahip Dazzle, gölgelerin gücünü kullanarak takım arkadaşlarını iyileştirir ve düşmanlarına zarar verir. Ayrıca kısa bir süreliğine de olsa ölümü önleyebilir.

80px-ChenChen
İnançlı bir savaşçı olan Chen, inanmayan kâfirleri ortadan kaldırmak için kutsal güçlerini kullanır. Hand Of God yeteneği sayesinde nerede olurlarsa olsunlar dostlarını iyileştirir.

80px-LeshracLeshrac
Leshrac doğanın kalbinden koparılmıştır. Bundan dolayı çarpık bir doğaya sahip olan Leshrac, keskin zekâsı ile doğayı kendi kötü istekleri için büker ve düşmanlarına zarar verir.

80px-SilencerSilencer
Büyünün eksikliği büyülerin en güçlüsü olabilir. Nortrom düşmanlarının üstesinden gelmek için onları manalarından eder ve yeteneklerini kullanamamaları için onları susturur.

80px-Dark_SeerDark Seer
Başka bir dünyadan bu dünyaya gelmiş olan büyük komutan Ish’Kafel, keskin zekâsını bir silah olarak kullanır. Kendi dünyasında öğrenmiş olduğu büyüler ile hızlıca hareket edebilir ve düşman safları arasında kargaşa yaratır.

80px-Ogre_MagiOgre Magi
Tamamen şansa dayalı olarak savaşan Aggron Stonebreak düşmanlarını sersemletir ve yakar. Belki bir defa, belki iki defa, kim bilir belki de üç defa… Onun canı nasıl isterse.

80px-BatriderBatrider
Düşmanlarının üzerinden büyük yarasası ile geçen Batrider, düşmanlarını sabit tutmak için yapışkan katran ve alevli kement kullanır.

80px-RubickRubick
Büyük büyücü Aghanim’in oğlu Rubick için savaş meydanı kendini test etmek için en iyi fırsattır. Diğer büyücülerin aksine Rubick, düşmanlarının büyülerini kendilerine karşı kullanır.

80px-Ancient_ApparitionAncient Apparition
Ezelden beri var olmuş bu soğuk ve buzsu varlık, kendi soğuk doğasından faydalanarak düşmanlarını yavaşlatır ve son bir darbe ile onları tuzla buz eder.

80px-DisruptorDisruptor
Genç bir fırtınabulucu olan Disruptor, elektriğin gücünün kullanarak rakiplerini belirli bir alanda kapana kıstırabilir ve hatta onların zamandaki yerlerini kontrol bile edebilir.

80px-InvokerInvoker
Yüzyıllardır yaşayan kadim büyücü Karl, yüksek zekâsı ve benzersiz hafızası ile elementlerin özlerini birleştirerek kendisine karşı çıkanlara, saymakla bitmeyen büyü çeşitleriyle karşı koyar.

80px-Keeper_of_the_LightKeeper of The Light
Işığın Koruyucusu Ezalor, ilk ışık bu evrene düştüğünden beri dünyamızda bulunmuştur. Atını zorlukla dizginleyen yaşlı bir adam görünümünü alan bu kadim varlık ışığın gücünü kullanarak düşmanlarını alt eder.

80px-Outworld_DevourerOutworld Devourer
Boşloğun kıyılarında bekçi olarak bekleyen kötülüğün habercisini bir şey dünyamıza çekti. Harbinger doğaüstü bilgilerini ve keskin zekâsını kullanır. Onun gelişi kötü olayların sadece bailangıcıdır.

80px-Skywrath_MageSkywrath Mage
Gökyüzündeki Dikenli Yuva’ya ait olan Dragonus, Kartal Yuvası’nda öğrendiği büyüleri ile düşmanlarına karşı koya. Güçlerini düşmanlarını yok edecek kusursuz ve şiddetli bir alan oluşturmak için kullanır.

80px-Shadow_DemonShadow Demon
Cehennemin en güçlü iblislerinden biri olan Shadow Demon, saf nefret ve fesat dolu bir varlıktır. Sahip olduğu güçler sayesinde kahramanların en güçlüsünü bile zehirleyebilir.

80px-TechiesTechies
Muzip bir yapıya sahip olan bu üçlü, düşmanlarını durdurmak için sahip oldukları sayısız mayınları kullanır. Bastığınız yere dikkat edin, zira bu son adımınız olabilir.

80px-VisageVisage
Dar Labirent’de bekçilik yapan Visage ile isterseniz savaşabilirsiniz. Ama bilin ki, sonunuz acı ve yavaş olacaktır.Sinan Alpsoy

Sinan Alpsoy

Oyunsever, DotA 2 hayranı. Editör.