Kahramanlar

DotA 2 Strenght Kahramanları

Ana özelliği “Dayanıklılık” olan kahramanlar, savunmada ve takıma vakit kazandırmada çok kullanışlılardır. Yüksek can miktarları ve alana verebildikleri hasar itibariyle dövüşü başlatmada, rakibi önde karşılamada ve push (itme-ilerleme) safhalarında görev alırlar. Oyun içerisinde savunma eşyalarını yüksek can miktarlarıyla birleştirdiklerinde yıkılmaları çok zordur. Ancak her zaman oyunun sonucuna doğrudan etki edemezler. Genel olarak tümünü bir başlık altında topladığımız kahramanların hepsine ait detayları, isimlerine veya resimlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

80px-EarthshakerEarthshaker
Doğanın yıkıcı gücü, Raigor Stonehoof güçlü Fissure yeteneğiyle düşmanlarını sersemletip yüksek hasar verebilir aynı zamanda dövüş dışı bırakabilir. Sayıca üstün olduğunuzu sandığınızda bile Echo Slam yeteneği ile sizi acı bir şekilde haksız çıkaracaktır.

80px-AxeAxe
Adeta tek başına bir ordu olan Mogul Khan tüm düşmanlarının ilgisini üzerine çekerek onları asla kazanamayacakları bir kapışmaya zorlar ve karşısında duramayacak kadar zayıf olanları Culling Blade yeteneği ile tek bir balta darbesiyle ortadan kaldırır.

80px-SvenSven
Sürgünde ama gururlu bir savaşçı, Sven’in sırtını dayadığı ve onu yanıltmayan tek şey insanüstü gücü! Düşmanlarını Storm Bolt yeteneği ile oldukları yere yapıştıran ve tek hamlede yere seren Rogue Knight yakın dövüşte kesinlikle yenilemez.

80px-PudgePudge
Bir kahramana göre fazla etli olan Pudge, Meat Hook yeteneği ile düşmanlarının asla uzakta ve güvende olmadıklarını kancasıyla yanına alarak gösterir ve daha neye uğradıklarını anlamadan onları canlı canlı yer.

80px-TinyTiny
Büyük olan herşey başlangıçta küçüktür – Avalanche yeteneğiyle Tiny düşmanlarına boyundan büyük çığlar gönderebilir, Toss onları havada adeta bir yaprak parçası gibi fırlatabilir ve  Grow yeteneğiyle devasa bir taştan deve dönüşebilir.

80px-Sand_KingSand King
Bir kum fırtınasının içinde bekler ve düşmanları arasına onlar farkına varmadan atlar, Crixalis kumun koruması altında düşmanlarını bir anda sersemletip yok edebilir.

80px-KunkkaKunkka
Lanetli bir donanmadan geriye kalan son kaptan, Kunkka sahip olduğu efsanevi kılıç Tidebringer ile orduları tek hamlede yok edebilir, girdaplar yaratabilir ve dostlarına destek düşmanlarına ise ölüm getiren Ghost Ship’i çağırabilir.

80px-SlardarSlardar
Avını sonuna kadar kovalayan Slithereen Guard, Amplify Damage yeteneği ile düşmanlarının zayıflıklarını tümüyle ortaya çıkarır ve onların ölümcül sert ataklarından ve sersemleticilerinden saklanmalarına olanak vermez.

80px-BeastmasterBeastmaster
Tehlikeli ve vahşi olan Karroch the Beastmaster, düşmanlarının izini sürmek ve onları avlamak için yabani dostlarını çağırır, Primal Roar ve Wild Axes yetenekleri ile ise düşmanlarını kaosa sürükler.

80px-TidehunterTidehunter
En engin denizlerden daha sert olan Tidehunter Leviathan, gönderdiği dalgalarla düşmanlarını afallatır, çapasıyla hepsini acımasızca benzetir ve okyanusun derinliklerinden aldığı güçle yeryüzünü delik deşik eder.

80px-Dragon_KnightDragon Knight
Göründüğünden çok daha fazlası olan Dragon Knight Davion düşmanlarına ateş püskürürek, onları sersemleterek ve atalarından aldığı güçlü Elder Dragon Form yeteneği ile savaşın kaderini değiştirir.

80px-Wraith_KingWraith King
Ostarion the Wraith King ne kolay bir lokma ne de bir korkaktır. Düşmanlarına karşı olan öfkesini yıkıcı gücüyle birleştirerek düşmanlarını ruhlarına kadar yok eder ve Reincarnation yeteneği ile kendisinden kurtulduğunu düşünen düşmanlarını dehşete düşürür.

80px-ClockwerkClockwerk
Çeşitli numaralar ve tuzaklarla dolu mekanik bir savaşçı olan Rattletrap, Clockwerk zırhıyla fişekler fırlatır ve düşmanlarına zarar verip onları kendinden uzaklaştırır. Hedeften şaşmayan Hookshot yeteneğiyle ise çok uzaklardan düşmanlarına baskınlar yapabilir.

80px-LifestealerLifestealer
Ürkütücü ve yırtıcı, Naix the Lifestealer düşmanlarına saldırmakla kalmayıp bunu kendisi için bir ziyafete çevirir ve zora düştüğünde creepler saklanması için her zaman bir fırsattır. Tüm bunları ise onu kontrol eden efendisi için yapar.

80px-OmniknightOmniknight
Korkmayın! Purist Thunderwrath the Omniknight güçlü yardımcı büyüleriyle takım arkadaşlarını ayakta tutarken gidişatı her an değiştirebilir ve Guardian Angel yeteneğiyle tüm takımını neredeyse yenilmez yapar.

80px-Night_StalkerNight Stalker
Güneş battığında the Night Stalker yükselir. Gece çok hızlı ve çevik olan Balanar avını umarsızca kovalar ve onu kimsenin duyamayacağından emin olduğunda öldürür. Gerekirse tüm dünyayı karanlığa hapsedebilir.

80px-HuskarHuskar
Gücünü fedakarlığından alan Sacred Warrior the Huskar acıyı kuvvete dönüştürür ve düşmanlarını mızraklarıyla yakar ve Life Break yeteneğiyle onları ortadan ikiye böler.

80px-Doom_BringerDoom
Lucifer the Doom-bringer ezici ve dehşet verici görünüşüyle zayıf düşmanlarını Devour yeteneği le tek hamlede sindirir, cehennem alevlerini üstlerine salar ve Doom yeteneğiyle ise hepsinin elini kolunu bağlayarak yanmaya terk eder.

80px-AlchemistAlchemist
Zekanın kas gücüyle birleşiminden doğan tehlike! Razzil Darkbrew rakiplerine fırlattığı kimyasallarla onları sersemletir ve Chemical Rage yeteneğiyle durdurulamaz bir tehlikeyi serbest bırakır.

80px-Spirit_BreakerSpirit Breaker
Tek başına yakaladığı düşmanlarını kolaylıkla yok edebilmesinin yanında Barathrum the Spirit Breaker korkusuzca peşlerine düşer ve güçlü darbeleriyle karşılık vermelerine izin vermez.

80px-BrewmasterBrewmaster
Sarhoş ama tehlikeli, Mangix the Brewmaster Thunder Clap yeteneğiyle yeri yerinden oynatır, dövüşürken düşmanlarını da sarhoş eder ve Primal Split yeteneğiyle 3 ayrı elemente ayrılıp tehlikeyi 3’e katlar.

80px-LycanLycan
Vahşi ve ölümcül bir şekil değiştirici olan Banehallow the Shapeshifter yardımcı kurtlarını çağırabilir, Howl yeteneğiyle tüm takımına atak desteği verebilir ve hatta kendisi de kurt formunda avlarını kovalayabilir.

80px-Treant_ProtectorTreant Protector
Doğanın ta kendisi olan Rooftrellen the Treant Protector ağaçlar arasına gizlenebilir, takımına ve dost yapılara zırh desteğinde bulunabilir ve rakiplerini kullanışlı Overgrowth yeteneğiyle tuzağa düşürebilir.

80px-Chaos_KnightChaos Knight
Kaderin şovalyesi, düşmanları arasında kaos çıkartarak savaş alanını lehine kullanır, Chaos Bolt yeteneğiyle sersemletir ve Phantasm yeteneğiyle ise kendisine yardımcı olan kopyalarını çağırır.

80px-IoIo
Küçük olsa da savaş alanında adından kesinlikle söz ettiren Io, takım arkadaşlarını besleyerek daha uzun ayakta kalmalarını sağlar ve istediği zaman kendisiyle beraber birini istediği yere belli bir süre ışınlayabilir.

80px-UndyingUndying
Yürüyen bir ölü olan Dirge the Undying savaş alanını Tombstone yeteneğiyle zombi karnavalına çevirebilir, Decay yeteneğiyle düşmanlarını zayıflatabilir, ruhlarını parçalar ve Flesh Golem ile zombilerini besleyip gittiği yere ölümü götürür.

80px-Centaur_WarrunnerCentaur Warrunner
Heybetli ve güçlü bir atadam olan Bradwarden, düşmanlarına yüksek hasarlar verebilir, kendisine yöneltilen nefreti yansıtır ve takımına öncülük ederek önüne geleni yok ederek yolu onlar için açar.

80px-MagnusMagnus
Kudretli Magnus the Magnoceros düşmanlarının arasına korkusuzca koşar, hepsini boynuzuyla dize getirdikten sonra içlerine korku salan Reverse Polarity yeteneğiyle onlar daha farkına varmadan hepsini bir noktaya koyar.

80px-TimbersawTimbersaw
Ağaçların korkulu rüyası olan Rizzrack, Timbersaw zırhıyla savaş alanında kancasıyla uzun mesafeleri hızlıca kat edebilir ve düşmanlarını keskin testereleriyle paramparça eder.

80px-AbaddonAbaddon
Sislerin arasından takımını koruyan, rakiplerini lanetleyen bir savaşçı olarak çıkıp gelen Lord of Avernus, onu öldürmek üzere olduklarını düşünen düşmanlarını asla kazanamayacakları bir kavgaya sokar.

80px-BristlebackBristleback
Rigwarl asla bir korkak değildir ve kendisine aynı anda birden fazla düşmanın saldırması onu asla yıldırmaz. Savaşta düşmanlarına sırtını dönebilir ama buna sevinen rakiplerinin sevinci çok da uzun sürmeyecektir.

80px-TuskTusk
Acımasız ve sert bir dövüşçü olan Ymir the Tusk düşmanlarını buza hapseder, arkadaşlarıyla birlikte üzerlerine tek bir vücut halinde saldırır ve Walrus Punch yeteneğiyle rakibini tek hamlede yere serer.

80px-Elder_TitanElder Titan
Dünyayı şekillendiren güce yer açın! Bir zamanlar ayak bastığı yerleri yaratmak için kullandığı gücünü bu sefer düşmanlarını yok etmek için kullanan Elder Titan’a yer açın.

80px-Legion_CommanderLegion Commander
Geri çekilmek nedir bilmeyen atılgan bir komutan olan Tresdin the Legion Commander, savaş alanında düşmanlarını kaosa sürükler ve onları asla kazanamayacakları bir düelloya davet eder!

80px-Earth_SpiritEarth Spirit
Yılların verdiği bilgeliği toprağın gücüyle birleştiren Kaolin, bir zamanlar yenilmez olan ordusundan kalan taş askerlerini düşmanlarını durdurmak, sersemletmek ve yok etmek için çeşitli şekillerde kullanır.

80px-PhoenixPhoenix
Yitip gitmiş güneşlerin gücünü içinde barındıran Phoenix, dünya üzerinde geçtiği her yeri kasıp kavurmuştur ve küllerinden her doğuşunda ortaya çıkardığı yıkım daha fazla olmuştur.Yasin Konyalı

Yasin Konyalı

Genel oyuncu. Her oyunun tadına bakar. Dota 2'de tecrübeli. Çevirmen.