Dota 2

LGD Xiao8 için 160.000 dolar vermeye hazır

3 gün önce LGD’nin yeni kadrosu ile ilgili yaptığımız şu haberde, LGD-Gaming kadrosunun kesinleştiğinin ve yeni oyunculardan birinin Zhang “Xiao8” Ning LGD olduğunu söylemiştik. Fakat karşılaşılan kontrat problemlerinden dolayı Xiao8’in transferi şuan için duraklamışa benziyor. Konuyla ilgili bilginin ise Xiao8 için düzenlenen doğum günü partisinde öğrenilmiş olabileceği düşünüyor.

Bir süredir Xioa8’in etrafında dönen transfer haberlerinde NewBee’nin yetenekli oyuncunun herhangi bir bedel olmadan takımdan ayrılabileceğini belirtmişti. Öğrendiğimiz son bilgilere ise böyle bir durum söz konusu olmayabilir. Durum böyle olunca LGD-Gaming’in menajeri Ruru ise yaptığı açıklamada, Xiao8’in NewBee’den LGD’ye transferi için 1.000.000 Yuan yani 160.000 dolar vermeye hazır olduğunu belirtti.

Chen “Hao” Zhi Hao’nun ViCi Gaming takımına katılmak için ayrılmasından beri NewBee ise yeni bir oyuncu arayışı içinde. NewBee ile sözlü bir anlaşma yapan Xiao8’in kontratı ise hala geçerli. Çin hukukuna göre sözlü bir kontrat yazılı bir kontratın yerine de geçebiliyor. Bu yüzden Hao’nun takımdan ayrılması daha söz konusu değilken NewBee, Xiao8’in kontratının devam etmesine rağmen takımdan bir ceza ödemeden ayrılmasına izin vermişti. Hao’nun transferinden sonra ise işler karışmışa benziyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir