Dota 2

MoonMeander ve compLexity yollarını ayırdı

compLexity.DotA’nın profesyonel sahneye dahil olmasından beri sadece beş aylık kısa bir süre geçmişken, Amerika kökenli takım orijinal kadroda bulunan oyuncularından birini daha kaybetti. David “MoonMeander” Tan, compLexity.Dota takımı ile yollarını ayırdı. compLexity profesyonel oyuncunun sponsoru olmaya devam edecek fakat profesyonel bir oyuncu olarak değil, aktif bir Twitch yayıncısı olarak. coL.Dota2 ekibi ise iki kişilik boşluğu doldurmaya çalışıyor.

2015 yılına girdiğimizden beri özellikler Amerika kökenli takımlar büyük değişikliklere sahne oldu. EG ve Cloud 9 gibi takımlar bu değişikliklere sahne olurken bir benzer gelişme de coL.Dota2 takımında gerçekleşti. Oldukça ünlü bir yayıncı olan ve takımında offlane rolünü üstlenmiş olan David “MoonMeander” Tan, takımdan ayrıldığını açıkladı. Takımdan ayrılışını kişisel sebeplere bağlayan MoonMeander, takımını üç kişi bırakmış oldu. The International 5’e giden yolda ise compLexity takımı boşlukları doldurmak için elinden geleni yapıyor.

Takımdan ayrılırken herhangi bir gerilim olmadığını belirten MoonMeander, takıma hem zihinsel hem de yetenek açısından uygun olmadığını eklerken hayatta tam olarak ne yapmak istediğine karar vermek için böyle bir karar aldığını açıkladı. Eski takım arkadaşlarına şans dileyen eski oyuncu, takımın TI5’e gideceğinden emin görünüyor.

MoonMeander profesyonel sahneden çekilmiş olmasına rağmen compLexity çatısı altında Twitch üzerinden yayın yapmaya devam edecek. compLexity ise geçtiğimiz günde mücadele ettiği Vega takımı karşısında olduğu gibi, uygun bir takım arkadaşı bulana kadar denemelere devam edecek. Ayrıca hatırlatmamızda fayda var; Niklas “Wagamama” Högström, StarLadder 11 için coL takımına geçici bir oyuncu olarak katılmış fakat takımın diskalifiye edilmesinden sonra aktif olarak takım kadrosunda bulunmamıştı. 

MoonMeander’ın ayrılmasından sonra coL kadrosu ise şöyle:

Linus “Limmp” Blomdin
Kyle “swindlemelonzz” Freedman
Zakari “ZfreeK” Freedman

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir