Dota 2

N0tail, yeni kurulan Monkey Business’da oynayacak

The International 2015‘de yaşadığı başarısızlığın ardından dağılan Cloud9’ın eski oyuncuları birer birer yeni takımlarını bularak Dota 2 serüvenlerine devam ediyor. Cloud9’dan ayrılarak yeni takım arayışlarına girişen EternalEnvy ve Misery, olaylı bir şekilde  dağılan Team Secret’ın yeni kadrosuna dahil oldu. Ardından Cloud 9’ın ünlü oyuncularından Big Daddy N0tail’ın yeni kurulan Monkey Business adlı yeni takımda Dota 2 kariyerine devam edeceği duyuruldu.

The International 2o15 grup aşamasında A grubunda ilk dörtte yer alarak ana etkinlikte üst eleme grubunda turnuvaya bir adım önde başlayan Cloud9 ekibi bu avantajı kullanamadan ilk maçta alt eleme grubuna düşmüştü. Alt eleme grubunda da Vici Gaming ile yaptığı maçı kaybeden ünlü takım, turnuvaya erkenden veda etmişti. Yaşanan bu olaylardan sonra dağılan Cloud9 kadrosundaki oyuncular yavaş yavaş takımlarını bulurken takım hakkında ise ne bir dedikodu ne de resmi bir açıklama var. Bir kaç gün sonra sona erecek Dota 2 Majors kayıtları için süre azaldıkça Cloud9’ın şansı da git gide azalıyor.

Twitter’da yapılan duyuruyla kadrosunu açıklayan yeni Dota 2 takımı Monkey Business’ın kadrosunda Big Daddy N0tail dışında ise Miracle, Moonmeander, Cr1t ve Fly bulunuyor. The International’da Cloud9 ile aynı kaderi paylaşan Complexity Gaming’in TI5 kadrosunda yer alan Fly ve Moonmander’ın da takımlarını bırakarak Monkey Business’a transfer olması Amerikalı ekibin işlerini zora soktu. Profesyonel bir şekilde ayrılan iki oyuncuya da teşekkür eden Complexity Gaming’in kadrosunun şimdilik iki oyuncu eksiği bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir