Dota 2

NA BEAT Invitational Şampiyonu Wings Gaming oldu

Oldukça başarılı takımların katıldığı Northern Arena BEAT Invitational’ın Büyük Finali’nde Team NP’yi 2-0’lık skor ile eleyen Wings Gaming turnuvayı şampiyon olarak bitirdi. Takım ayrıca üst üste 4. LAN turnuvası zaferine de ulaşmış oldu.

Team NP ilk maçta Wings Gaming’in fantastik Clockwerk/Shadow Fiend kombosuna karşı oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Erken bir şekilde 15 souls kasmasına rağmen bLink’in SF’si NP’nin support oyuncularının baskınlarına yakalanmaktan kaçınamadı ve etkili bir güç patlaması yaşamadı. Team NP oyunu kontrol etmeye devam ederken 45. dakikadan sonra işler takım adına korkunç bir şekilde ilerlemeye başladı. ShaDow’un Juggernaut’u oyunu takım savaşlarını tamamıyla domine ederken, Wings neredeyse imkansız gözüken bir şekilde geri dönüş yaptı ve 50. dakika civarında 20k geriden gelip 15 öne geçmeyi başardı. Takım 59. dakikada da karşılaşmayı bitirdi.

Serinin ikinci maçında ise Wings takımı erken dakikalardan itibaren agresif oynadı ve 12. dakikada Armlet ve Radiance kasmış bLink’in Alchemist’ine işleri kolaylaştırdı. Alt koridordaki Tier 2 kulesindeki takım savaşında NP’yi yerle bir ederken takım 36. dakikada maçı kazanmayı başardı. Slardar ve Lifestealer gibi seçimler Wings’in zaferinde büyük bir rol oynarken, Çinli ekip NP’nin savunamayacağı durumlarda bekleme sürelerini çok iyi kullanarak rakibini kontrol etmeyi başardı.

TI6 Şampiyonu Wings’in bir sonraki durağı ise Los Angeles’ta düzenlenecek olan The Summit 6 olacak. Takım bu turnuvanın ilk ayağında Team NP ile karşı karşıya gelecek. The Summit turnuvasından sonra ise The Boston Major oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir