Dota 2

Natus Vincere yeni Dota 2 kadrosunu duyurdu

CIS bölgesinin en güçlü ekiplerinden Natus Vincere, yeni kadrosunu duyurdu. Resmi sitesinden bir açıklama yapan takım Per Anders Olsson “Pajkatt” Lille, Roman “rmN-” Paley ve Malthe “Biver” Winther’ı transfer etti. Na’Vi, yeni transferleri ile The Kiev Major’da mücadele edecek.

Takımın sürpriz transferi Pajkatt, alışılmışın dışında Position 1 carry ve kaptan rolünü üstlenecek. Oyuncu ayrıca takımın draftını da yapacak. İsveçli oyuncunun uzun bir Dota geçmişi bulunuyor. Hem oyuncu, hem de son zamanlarda yorumcu ve koç olarak sahnenin içinde aktif olarak bulunan Pajkatt, kariyeri boyunca Evil Geniuses, Counter Logic Gaming, mousesports, Aliance ve Mamas Boys’ta oyuncu olarak oynamış, The International 2016’yı ikinci olarak bitiren Digital Chaos’ta ise koç olarak görev almıştı.

Na’Vi espor direktörü Yevgeniy “HarisPilton” Zolotarov, “Per ile antreman yapma şansı bulduk. Kendisi gerçek bir lider ve yıldız bir oyuncu olduğu kanıtladı. Pajkatt’ın kariyerinde büyük başarılar yakalamadığı için kanıtlaması gereken şeyler var. Oyuncunun beklentilerimizi karşılayacağına ve Na’Vi ile birçok zafer kazanacağına dair inancımız tam.” sözleri ile takımın yeni transferini değerlendirdi.

Na’Vi, The Boston Major European Qualifier’daki hayal kırıklığı ile sonuçlanan ikincilik sonrasında  Dmitry “Ditya Ra” Minenkov, Ivan “ArtStyle” Antonov ve eski takım kaptanı Akbar “SoNNeikO” Butaev ile 7 Kasım’da yollarını ayırmıştı. Takımın menajeri Igor Sydorenko ise oyuncular ile ayrılışını bir video ile duyurmuş, iletişim ve psikolojik problemlerinden dolayı ekibin büyük bir bölümünün takımdan gönderildiğini açıklamıştı.

Transferlerin duyurulduğu açıklamada ise Sydorenko, takımın yeni başlangıcının var olan birçok problemi çözeceğini belirtti. Odaklarının pozitif ve profesyonel bir takım atmosferi yaratmak olduğunu da söyleyen Sydorenko, transferlerin takımı olumlu bir şekilde değiştireceğini de sözlerine ekledi.

Position 4 support oynayacak rmN-, 2016’nın büyük bir bölümünü Fantastic Five’ta geçirmiş, ondan önce ise Power Rangers takımında oynamıştı. Profesyonel kariyeri Dota 2’nin başlarına uzansa da, oyuncu herhangi bir büyük Major’da mücadele etme şansı bulamamıştı. Son olarak The Boston Major Europe Qualifier’da FF ile mücadele eden oyuncu, 2-7 skoru ile gruplardan çıkmayı başaramamıştı.

Yıldız oyuncular Dendi, Pajkatt ve rmN-‘ye nazaran takımın çaylak oyuncusu olarak Biver öne çıkıyor. Ağustos 2015’te profesyonel kariyerine Ancient Warriors ile başlayan Danimarkalı oyuncu, sonradan London Conspiracy ve Prodota Gaming’te oynamıştı. Tıpkı Fantastic Five gibi Prodota da The Boston Major’a katılamamış, Americas Qualifier’da 2-5 skoru ile grubunu yedinci bitirmişti. Biver, takımda Position 5’te oynayacak.

Na’Vi’nin yeni kadrosu ise şu şekilde:

  • Per Anders Olsson “Pajkatt” Lille, 1
  • Danil “Dendi” Ishutin, 2
  • Viktor “GeneRaL” Nigrini, 3
  • Roman “rmN-” Paley, 4
  • Malthe “Biver” Winther, 5
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir