Dota 2

Newbee Young, TongFu Dota 2 kadrosunu bünyesine kattı

Çin merkezli Newbee Young, Dota 2 kadrosunda köklü bir değişikliğe gitti. Eski oyuncularıyla yollarını ayıran ekip, TongFu oyuncularıyla yoluna devam edecek.

Kiev Major öncesinde Valve’ın Major’a katılacak olan takımlara tanıdığı transfer süresi ise bugün itibariyle sona erdi. Geride bıraktığımız 8 Ocak’ta gece yarısına sadece bir saat kala yapılan bu kadro değişikliğinde organizasyonun eski oyuncularıyla istediği başarıyı elde edememesi etkili oldu. Oldukça başarılı bir yıl geçirip Temmuz’da Çin’de gerçekleşen LAN G-League’de Vici Gaming ve Invictus Gaming gibi Çinli dev isimleri geride bırakan TongFu’nun yanında Newbee Young’ın başarıları sönük kalmıştı.

Aslında geçtiğimiz Ekim’de Newbee’nin Boston Major’dan önce TongFu’nun Dota 2 kolunu satın alması ve iki dev ismin ortaklığa varması, böylesi bir gelişmenin gerçekleşeceğine işaret ediyordu. Boston Major’da kadroların kilitlenmesinden 2016’nın sonuna kadar iki takımın da kadrolarında herhangi bir değişiklik yapılmamış olmasına rağmen TongFu’nun oyuncuları resmi olarak Newbee organizasyonunun bir parçası olarak Dota 2 sahnesinde mücadele etmeye devam etmişti.

Newbee Young’ın yeni kadrosu ise şöyle:

  • Carry/Taşıyıcı: Tan “JiaJia” Lijia
  • Mid/Orta: Yang “maoamo” Shihao
  • Offlane/Zor koridor: Tan “kaidou” Yunxi
  • Destek: Ma “XiaoXiao” Junju
  • Destek: Luo “折纸折纸” Fuyu
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir