Dota 2

Ninjas in Pyjamas’ın Dota 2 takımı dağıldı

Uzun bir süredir hedeflediği başarıya ulaşamadığına kanaat getiren Ninjas in Pyjamas’ın Dota 2 takımı dağılmaya karar verdi.

İsveç kökenli takım, 2015 yılının başından beri bir arada bulunuyordu fakat hem The International 5 hem de Frankfurt Major turnuvalarına katılmayı başaramadı. Valve tarafından düzenlenen turnuvalara bir türlü katılım sağlayamayan NiP, sadece daha küçük çaplı turnuvalarda derece yapmakla yetindi. JoinDOTA MLG Pro League’i birinci sırada bitiren ekip DreamLeague’i de dördüncü olarak bitirdi ve bir başka turnuva olan Dota Pit League’i ise dördüncülük ile sonuçladı.

Önemli denecek başarılara imza atamayan NiP bu olaylar sonucunda dağılmaya karar verdi. Takım oyuncuları Era, Limmp, jonassomfan, Handsken ve Seakid bu durum sonucunda serbest oyuncu statüsü kazandı. Bu da, beş oyuncunun Major sonrası kaçınılmaz olan hareketli transfer dönemi için hazır olacakları anlamına geliyor. Yani bu beş oyuncuyu, Kış Major’unda başka takımların formasıyla bilgisayar başında görebiliriz.

Dota 2 takımının dağılmasıyla beraber Ninjas in Pyjamas yönetimi de odağını CS:GO takımına çevirmiş oldu. Yönetimin yeni bir Dota 2 takımı satın alması ise şu an ki hedefleri dahilinde yok gibi görünüyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir