Dota 2

Power Rangers kasıp kavuruyor

Ön elemeler artık yavaş yavaş sonlanırken Dota 2 Asya Şampiyonası’nın başlangıcı da yaklaşıyor. Amerika ön elemeleri iki günce bitmişken, Avrupa ön elemelerinde ilk tur tamamlandı ve sona kalan dört takım kıyasıya rekabet edecek. Bu takımların arasında yer alan Power Rangers ise şüphesiz şuana kadar en iyi oynayan takım olarak nitelendirilebilir.

Team Secret’ın şampiyonaya direk davet edilmesi sevenlerini üzmüş fakat ön elemelerde oynayacak takımlara biraz da olsa kolaylık sağlamıştı. Avrupa ön elemelerinde Team Secret olmamasına rağmen, takımlar arasındaki çekişme son sürat devam ediyor. Daha önceki bir yazıda belirttiğimiz gibi Dota 2 Asya Şampiyonası, The International serisi dışında en yüksek ödül havuzuna sahip olan turnuvaydı. Bu sebepten ötürüdür ki  katılan her takım elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.

Tabi Team Secret’ın olmaması Avrupa ön elemelerinde büyük takımların olmadığı anlamına gelmiyor. Önceki International şampiyonları Na’Vi ve Alliance’da ön elemlerde rekabet ediyor. Fakat beklenmeyen ve Dota 2 severleri oldukça şaşırtan durum bu iki Avrupa devinin, turnuvada çok da iyi bir performans göstermesi beklenmeyen Power Rangers tarafından mağlup edilerek alt gruba gönderilmesi oldu. Power Rangers bu şekilde Şanghay’daki yerini bir Wildcard takımı olarak da olsa garantilemiş oldu.

Power Rangers’ın muhteşem performansına ek olarak HellRaisers takımı çok rahat bir şekilde Virtus.Pro’yu mağlup etti ve Empire’ı da 2-1’lik bir skor ile geride bırakmayı başardı.

Büyük isimlerden bir başkası olan ve Dota oyuncuları tarafından çok sevilen WehSing “SingSing” Yuen’in de bir parçası olduğu Team Tinker ise Na’Vi ile olan karşılaşmasını yenemediği taktirde elenmekle yüzleşecek. Alt Grup’da ise kardeş takımlar Virtus.Pro ve VP Polar birbirleriyle karşılaşacak.

Beklenmedik bir gelişme olmasına rağmen Avrupa’daki takımlar arasındaki klasik dengenin bir anda bozulması yeni takımların büyük turnuvalarda da iyi bir performans sergileyebileceğini gösterdi. Bunda en büyük etken ise şüphesiz elenme sonucu turnuvadan ayrılmanın verdiği korku.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir