Dota 2

PPD’nin yeni takımı WanteD duyuruldu

Bir süredir profesyonel sahneden uzakta kalmış olan eski EG oyuncusu PPD’nin yeni takımı belli oldu. 

MOBA kariyerine HoN ile başlayan Amerikalı oyuncu 2014’de parçası haline geldiği EG takımı ile büyük başarıların altına imza atmış ve verdiği kararlarla takımının TI5’i kazanmasında büyük oranda etkili olmuştu. Takıma katıldığı günden beri kaptanlık rolünü üstlenen PPD, geçtiğimiz Ağustos’ta  EG’nin Dota 2 takımından ayrılmış ve uzun bir süre herhangi başka bir takımda yer almamıştı. Bu süre zarfı içerisinde ise organizasyonun genel müdürlüğüne getirilen oyuncu, Dota 2 ve Street Fighter oyuncularının denetimini üstlenmişti. Uzun bir süredir Twitch altında faaliyetlerine devam eden ve kardeş takımlar olarak nitelendirilen EG ve Alliance’ın geçtiğimiz Aralık ayında ünlü yayın platformu ile yollarını ayırdıklarını açıklamasından kısa bir süre sonra ise yetenekli oyuncu EG’de CEO olarak göreve başlamıştı.

Son birkaç haftadır CEO olmanın getirdiği sorumluluklarla ilgilenen oyuncu 2 Ocak’ta Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla profesyonel Dota 2 sahnesine döneceğini duyurdu. Rasmus “Chessie” Blomdin ve Kim “QO” Seon-yeop gibi tecrübeli isimleri bünyesinde bulunduran ekibin ismi ise WanteD.

Yeni takımının kesinlikle tam teşekküllü bir Dota 2 ekibi olmadığını belirten PPD, en büyük önceliğinin yeni üstlendiği CEO rolünü layığıyla yerine getirmek olduğuna dikkat çekerken şahsi YouTube hesabında yayınladığı bir VLOG ile takımın en fazla üç veya dört büyük turnuvada mücadele edeceğini düşündüğünü ve öncelikli hedeflerinin elemeleri geride bırakarak önce Kiev Major’a ve sonrasında ise  TI7’ya katılmaya hak kazanmak olduğunu belirtti. Chessie ve Jeyo daha önce kariyerlerinde carry rolünde oynarken, QO ve Boris ise mid olarak oynamıştı. Yeni kurulan Wanted’da ise bu oyuncuların hangi pozisyonlarında oynayacağı henüz bilinmiyor.

Yeni takımın kadrosu ise şöyle:

  • Peter “ppd” Dager
  • Rasmus “Chessie” Blomdin
  • Kim “QO” Seon-yeop
  • Jio “Jeyo” Madayag
  • Noah “Boris” Minhas
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir