Dota 2

Shangai Major açık elemelerinin ilk galipleri belli oldu

Dota 2 Major turnuvalarının ikinci ayağı Shangai Major Mart ayında başlayacak. Turnuvaya katılacak son 8 takım, bölgesel eleme gruplarındaki mücadele ile belirlenecek. Bu gruplarda ise yer alacak son 2 takımın belirleneceği açık eleme maçlarında sevinen ilk ekipler ise belli oldu.

Avrupa Bölgesi’nde “4 Clovers&Lepricorn”, isim değiştirerek “Mamas Boy” olurken yeni adıyla ilk başarısına ulaştı. Finalde 2012-2013 döneminin sevilen takımı (aynı zamanda Arteezy’nin ilk profesyonel takımı) Kaipi’yi 2-1 ile mağlup ederken Pajkatt ve arkadaşlarının zorlandığı söylemek mümkün. Not düşelim, Neqroman ve Klasynky’nin yer aldığı takımımız da eleme aşamasında son 16’ya kalma başarısı gösterdi.

Uzak Doğu Asya’da ipi göğüsleyen ise Mineski-X oldu. Extremist karşısında 1-0 geriye düşmesine rağmen Mineski, Winter-XtiNcT-Kecik Imba gibi tecrübeleri isimlerle 2-1 galip gelerek adını gruplara yazdırmasını bildi.

Çin’de ise gülen ekip CDEC’in yetiştirme takımlarından CDEC.A oldu. Finalde kendisi gibi bir yedek takım olan EHOME.K’yı 2-0’la geçen ekip, açık elemelerin en rahat finalini oynarken, eleme gruplarında ise dişli bir takım olacağı izlenimi verdi.

Amerika elemelerinde ise kazanan takım Freedom oldu. Bünyesinde kıtanın sevilen oyuncularından, TI2  ve TI3 tecrübesi bulunan ixmike88’i bulunduran ekip, açık elemelerin favorilerinden olan E Wolves’u 2-0 ile devirmeyi başardı.

Eleme grupları heyecanı yarın Çin ve Uzak Doğu Asya grubu maçlarıyla başlayacak. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir