Dota 2

Shanghai Major’ın draması bitmiyor

Saatlerce ertelenen maçlar, kovulan sunucular, prodüksiyon sorunları derken oldukça olaylı geçen Shanghai Major, Team Secret’ın kupayı kaldırmasıyla Pazar günü sona ermişti. Ancak final mücadelesi, olaylı turnuvanın dramasına gölge düşüremedi.

Pazartesi sabahı otelde uyanan takımlar, daha öncesinde kendilerine hiçbir bildiride bulunulmadan, Perfect World tarafından kurulan antrenman odalarının tamamen dağıtıldığını ve eşyaların taşındığını gördü. Bunun neticesinde, takımlara ait 50 kadar malzemenin kaybolduğu belirtilirken, bu malzemeler arasında laptoplar, mouse’lar, klavyeler ve bir oyuncunun Maserati araba anahtarı da bulunuyordu. Kimi malzemeler bulunmasına rağmen, sorun halen çözülebilmiş değil.

Sorunun temelinde ise dev otel zinciri Marriott yatıyor. Doluluk sebebiyle odaları ne Perfect World,’e, ne de takımlara bilgi vermeden boşaltma kararı alan otel yönetimi tüm kayıp eşyaların sorumluluğunu üstlendiğini ve polis ile birlikte bulunması için çalıştığını duyurdu. Bununla birlikte Marriott, süreçten zarar gören herkesten özür diledi ve bulunamayan tüm eşyaların masrafını karşılayacağını açıkladı.

Valve’den de bu sabah itibariyle Shanghai Major’a dair bir açıklama geldi. Yaşanan tüm sorunlar için sorumluluğu üstlenen şirket, bundan sonraki turnuvalar için resmi blogu üzerinden umut verici bir duyuru yaptı. Açıklamanın tam çevirisi şu şekilde:

Etkinlikteki seyir deneyiminin ve genel anlamda organizasyonun hayal kırıklığı olduğunu kabul ediyoruz. Dota hayranları ve profesyonel oyuncuları, doğal olarak bir Major etkinliğinden bizlerin de paylaştığı kaliteyi bekliyor. O beklentilerin karşılanmasını sağlamak da tamamen bizim sorumluluğumuzda. Bir Dota Major turnuvası, mütevazı bir başlangıç yapıp dünya çapında bir tutkuya dönüşen bu oyunun muhteşem topluluğu için bir şölen olmalı. Hayal kırıklıkları, sadece sevdiğiniz bir oyunu izlemeye çalışırken yaşadıklarınızdan değil, en sevdiğiniz takımın kıyasıya geçen bir mücadele sonrası kaybetmesi sonucu ortaya çıkmalı. Bunu aklımızda tutarak, sonraki etkinliklerin daha yüksek kaliteli bir deneyim sağlaması için Valve olarak sürece katkımızı arttıracağız.

Umuyoruz Valve verdiği bu sözün arkasında durur ve Dota 2’nin büyüklüğüne yakışmayan böylesine amatörce organize edilmiş bir turnuva ile daha karşılaşmayız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir