Agility KahramanlarıDota 2

Spectre

Spectre, düşman kahramanlara Saf Hasar verme şansına sahip olan hem pasif hem de saldırgan bir oynanış şekli ile oynanabilen, Çeviklik ana özelliğine sahip bir yakın dövüş kahramanıdır. Hedef aldığı kahramanın belli bir etkileşim alanında başka bir kahraman yoksa Spectre, hedefine normal saldırılarına ek olarak Saf Hasar verir.

Üzerine gelen saldırıları, etrafına saf hasar olarak geri gönderir. Geri gönderim sırasındaki birimler otomatik olarak seçilir. Gelen hasar ne kadar fazla ise giden hasar da o kadar fazladır. Bu yüzden yüksek hasara sahip olan kahramanlar Spectre’a saldırırken kendilerine de saldırmış olurlar.

Yeni oyunculara pek de tavsiye etmediğimiz bir kahraman olan Spectre diğer Carry kahramanlarına nispeten daha çok farma ihtiyaç duyar. Özellikle koridorda kesinlikle tek başına bırakılmamalı, mümkünse bir veya iki Support kahramanı tarafından desteklenmelidir.

Ultimate yeteneği olan Haunt, haritada nerede olursa olsunlar, ister görünür ister görünmez bütün kahramanlara saldıran Spectre’a benzer suretler yaratır. Bu suretlerde Specre’ın fazladan Saf Hasar özelliğini paylaşır. Spectre dilediği zaman bu suretlerden birinin yerine geçebilir. Haunt sayesinde takım savaşlarına uzaktan katılabilir, takımınız bir açıklık ararken siz hızlı bir şekilde farm yapmaya devam edebilirsiniz.

Yetenekler

Spectral Dagger
Spectral DaggerSpectre bir hançer fırlatarak Shadow Path oluşturur, bu hat boyunca düşmanlara hasar verir ve onların hareket hızlarını yavaşlatır. Shadow Path hançer tarafından vurulan birimleri takip eder. Hançerin oluşturduğu yolda yürürken, normal şartlarda geçilemeyecek yerlerden geçer.

Yetenek: Birim Hedefli, Nokta Hedefli

Etkiler: Düşman Kahramanlar

Hasar Türü: Büyüsel

Mana Bedeli: 130/140/150/160

Dolum Süresi: 16

Büyü Bağışıklığını Delme: Evet

Hasar: 50/100/150/200

Hareket Hızı Değişimi: 8%/12%/16%/20%

Süre: 7/7/7/7

Desolate
DesolateSpectre yalnız bir düşman kahramana saldırdığında fazladan saf hasar verir.

Yetenek: Pasif

Hasar Türü: Saf

Büyü Bağışıklığını Delme: hayır

Fazladan Hasar: 20/35/50/65

Yarıçap: 325/325/325/325

Dispersion
DispersionSpectre’a verilen hasar kendisi hasar görmeden düşmanlarına yansıtılır. Bu etki mesafe arttıkça azalır.

Yetenek: Pasif

Hasar Türü: Saf

Min Yarıçap: 300/300/300/300

Maks Yarıçap: 1000/1000/1000/1000

Yansıtılan hasar: 10%/14%/18%/22%

Büyü Bağışıklığını Delme: Hayır

Reality
RealitySpectre, seçilen Haunt’un içine girer.

Yetenek: Nokta Hedefli

Haunt
HauntKısa bir gecikmeden sonra her düşman kahramana saldırması için güçlü birer hayali rakip yaratır. Herhangi bir anda Spectre, Reality’yi kullanıp herhangi bir illüzyonun yerine geçebilir. İllüzyonlar kontrol edilemez, fazladan hasar alırlar ve Spectre’dan daha az hasar verirler. 400 temel hareket hızıyla hareket ederler ve yer şekillerini yok sayarlar.

Mana Bedeli: 150/150/150

Dolum Süresi: 120

Yetenek: Hedefsiz

Süre: 5/6/7

Verilen Hasar: 30%

Büyü Bağışıklığını Delme: EvetSinan Alpsoy

Sinan Alpsoy

Oyunsever, DotA 2 hayranı. Editör.