Dota 2

SumaiL Evil Geniuses’tan ayrıldı

Evil Geniuses takımının yıldız oyuncusu Syed Sumail “SumaiL” Hassan, Valve’in resmi sitesine göre takımdan ayrıldı. Bir gün önce de Fear ve zai’nin EG’den ayrıldığı duyurulmuştu.

2015 yılında EG’ye katılan SumaiL, amatör bir turnuva olan North American Elite League (NEL) sırasında keşfedilmişti. EG’ye katıldıktan sonra ilk büyük turnuva olarak Dota 2 Asia Championship’te mücadele eden ve şampiyonluğu yakalayan genç oyuncu, imza kahramanı olan Storm Spirit ile özdeşleşmişti. Takım DAC’ı kazandıktan sonra Dota 2 sahnesinin en büyük turnuvası olan The International 2015’i de kazanmış, SumaiL böylelikle ilk çaylak yılında iki şampiyonluğa ulaşmıştı.

2015 yılında elde edilen başarıların tam tersine 2016 yılı EG için oldukça kötü geçti. Shanghai Major’dan sonra iki yıldız oyuncusu Arteezy ve UNiVeRsE’i ezeli rakibi Team Secret’a kaptıran takım, bu oyuncular yerine eski support oyuncusu Aui_2000 ile BuLba’yı transfer etmişti. Team Secret da EG de Manila Major’da çok kötü performans gösterirken, iki takım arasında bir kez daha UNiVeRsE-BuLba takası gerçekleşti. Buna ek olarak Aui_200’i takımdan gönderen EG, eski destek oyuncusu zai’yi takıma geri getirmişti.

EG ile Ti6’da üçüncülük yaşayan SumaiL, 4.99 KDA ile takımında bu istatistikte birinciydi. Ti5 şampiyonluğundan sonra bir türlü istikrarı yakalayamayan ve Major sonrası yaşanan kadro değişikliklerinden çok fazla etkilenen Evil Geniuses’ın güncel kadrosu şu şekilde;

  • Saahil “Universe” Arora
  • Peter “ppd” Dager
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir