Dota 2

The Summit 3 oylamalarının kazananı iG oldu

Bir süredir devam eden ve The Summit 3’ün LAN karşılaşmalarına katılma hakkını kazanacak olan 8. ve son takımı belirleyecek olan oylamalar sona erdi, Son 3’e kalan takımlardan Natus Vincere ve Alliance büyük Çin kitlesi ile mücadele edemedi ve iG, The Summit 3’e katılacak son takım oldu.

Yaklaşık olarak bir hafta kadar süren oylamalarda rekabet beklenilenden de fazla oldu. Birçok takımın katıldığı oylamalarda takımlar, Dota 2 severlerin dikkatlerini çekmek ve oy toplamak için ellerinden geleni yaptılar. Çeşitli sözler ve vaatlerde bulunan takımlar arasında et etkili olanları Natus Vincere, Alliance ve iG’idi.

Natus Vincere takımı sırf bu oylamalar için bir web sitesi dahi oluşturdu. Bunun yanında takım olarak kaldıkları evden yayın yapacakları, Arcana eşya setleri dağıtacakları ve oyuncular ile geniş röportajlar olacağı doğrultusunda da söz verdiler. Buna karşılık Alliance’ın seçilmesi durumunda eski oyuncuları AdmiralBulldog 24 saat yayın sözü verirken Cloud 9 oyuncusu EternalEnvy, oylamaları Alliance kazanırsa saçlarını boyayacağını ilan etti. Bu takımlar arasından belki de en sessiz  kalanları Çinli iG takımı oldu. Çin Twitter’ı diyebileceğimiz weibo platformunda açıklama yapan takım, oyları toplamak için sadece tek bir vaatte bulundu. iG oyuncusu ChuaN, weibo üzerinden oylamayı yendikleri taktirde takım olarak “temizlikçi kadın(maid cosplay)” kıyafetleri giyeceklerini açıkladı.

Natus Vincere ve Alliance’a oy vermek arasında gidip kalan Avrupalı oyunculara karşılık Çin’den katılan tek takım olan iG’nin işi daha kolay gibi görünüyordu ve sonuç da bunu doğrular nitelikte oldu. Verdiği söz dışında genel olarak Çin’de sahip olduğu hayran kitlesine güvenen iG, %43’oy ile The Summit 3 oylamalarının kazananı oldu. En çok oyu almayı başaran Çinli takım, Mayıs ayı içerisinde LAN finallerinin yer alacağı Los Angeles şehrine seyahat edecek. Oylamaların sonunda iG’yi yakından takip eden Natus Vincere oyların %34’ünü, Alliance ise ancak %23’ünü alabildi.

Kaynak: http://beyondthesummit.tv

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir