Dota 2

Dota 2’nin köklü takımı Team DK kapandı

Dota 2’nin köklü takımlarından Team DK, faaliyetlerine son verdiğini duyurdu. Çin’in en eski ve önemli ekiplerinden olan Team DK artık e-Spor sahnesinde yer almayacak.

Kararın alınmasındaki en büyük etkenin “Dota dışında diğer e-Spor dallarında Kore takımlarıyla rekabet edilememesi ve Dota 2 takımı için de uygun oyuncuların bulunamaması” olduğu organizasyon tarafından açıklandı. Resmi Weibo sayfasından yapılan açıklamada şu sözlere de yer verildi:

2015 için birinci sınıf bir Çin ekibi satın alacak bütçe ayrılmıştı. Bir kaç oyuncu ile görüşme yapıldı, bazı anlaşmalar yapıldı ancak son dakikada gerçekleşen bazı aksiklikler sebebiyle hiç bir oyuncu ile sözleşme imzalanamadı. 5 sene boyunca iyi, kötü bir çok anımız oldu. Her güzel şey mutlaka son bulur, bugün itibariyle artık Team DK yok.

Güçlü Çin ekibi Team DK, TI2, TI3 ve TI4’te kendine yer bularak zamanında ne kadar güçlü bir takım olduğunu kanıtlamıştı. Burning önderliğindeki takım 2013 senesinde Burning, Super!, rOtk, MMY ve QQQ’dan oluşan kadrosu ile turnuvayı 6.sırada bitirmiş ve o sene şampiyon olan Alliance’dan final serisi hariç oyun alabilen tek takım olmuştu. The International 2014 için ise rüya takım kurulmuştu. Burning, Mushi, iceiceice, MMY ve LanM’dan oluşan kadro o sene tüm LAN turnuvalarını domine etmiş, mutlak favori olarak gittiği The International’i ise 4. sırada bitirebilmişti. Hayal kırıklığı yaratan bu sonuçtan sonra takım dağılmış, organizasyon ise gelecek vaadeden yıldız potansiyeli olan oyuncularla yola devam edeceğini açıklamıştı. Nitekim bu gidişat da sonuç vermeyince, Team DK e-Spor sahnesindeki varlığına son verme kararı aldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir