Dota 2

Team Secret, ESL One Manila’ya katılacağını duyurdu

Team Secret, ESL One Manila’nın formatı açıklandıktan sonra önceki kararından geri adım atarak turnuvaya katılacağını duyurdu. Böylece Team Secret, doğrudan davet edilen WCA üçüncüsü Team Liquid ve MDL birincisi EHOME ile beraber turnuvaya katılacağı kesinleşen takımlardan oldu. Takım geçtiğimiz yıl düzenlenen ESL One Frankfurt turnuvasını kazanmış, ESL One New York’ta ise finalde Vega Squadron’a kaybetmişti.

Takımın turnuvaya katılacağının açıklanması ise büyük bir sürpriz oldu. Zira Team Secret, 20 Ocak tarihinde Twitter’dan yaptığı açıklama ile Evil Geniuses gibi Manila’daki turnuvaya katılmayacağını söylemişti. Team Secret’ın bu kararının değişmesinin arkasında ESL’in takımlardan gelen geri bildirimleri ciddiye alıp etkinliğe grup aşamasını eklemesi ve tek günlük etkinliğin süresini uzatması yatıyor.

ESL One New York ve ESL One Frankfurt etkinlikleri en başından beri tek maç play-off şeklinde oynanmaktaydı. Fakat Filipinler’e seyahat zamanını ve Manila Major’ın sadece bir ay sonra düzenlenecek olması göz önüne alındığında, takımlar bir maç oynayıp turnuvadan elenmeyi anlamsız bulup davetleri reddetmişti.

ESL’de Pro Gaming Genel Müdürü James Lampkin ise “Etkinliğin takvimini ve formatını bazı takımlar ile tartıştıktan sonra ESL One Manila’nın süresini bir gün daha uzatarak takımların zaman kaybetme riskini engellemeye karar verdik,” açıklamasını yaparak aldıkları kararın nedenini belirtti.

ESL’in bu kararı Dota 2 izleyicileri için elbette olumlu bir haber niteliği taşıyor. Bir süredir sessiz kalan Dota 2 profesyonel sahnesi, Manila Major ile ESL One Manila’nın oynanmasıyla birlikte yeniden hareketlenecek. Turnuva 22-24 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek ve davet edilen üç takım dışında kapalı elemelerden gelen beş takım ile birlikte toplam sekiz takım mücadele edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir