Dota 2

The International 2015 biletleri çıktığı gibi bitti

Dota 2 dünyasının merakla beklediği, yılın en büyük etkinliği The International 2015’e artık sayılı günler kaldı. Yaz aylarında tüm Dotacıları (en azından Türkiye’dekileri) Twitch başına kitleyecek olan, dünyanın en büyük para ödüllü eSpor etkinliği için biletler geçtiğimiz hafta sonu satışa çıkmıştı. Seattle, Rio de Jenario, Londra, Moskova, Pekin, Seul, Singapur ve Sidney’de iki farklı saatte satışa çıkan biletler, rekor sürede tükendi. Pasifik saat dilimine göre ilk postası sabah 10’da satışa çıkan biletler 6 dakikada tükenirken, akşam 10’da satışa çıkan biletler de yalnızca 4 dakikada satıldı ve The International tarihinde yeni bir rekora imza atıldı.

Hafta sonu satışa çıkan biletler, 99 dolar değerindeki genel giriş biletleri oldu. Bu bileti kısa süre içerisinde alma şansını yakalayan ender Dotacılar, asıl karşılaşmalar da dahil olmak üzere turnuvaya altı gün boyunca katılım gösterebilecek. Geçen yıl turnuvanın düzenlendiği otelde kalma gibi çok çeşitli imkanları yakalayan VIP bilet sahipleri konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Önceki yıllarda direkt olarak satın alınabilen VIP biletlerin bu sene satılmayacağı açıklansa da, Valve’in tam olarak nasıl bir VIP formatı izleyeceği belirsizliğini koruyor.

The International 5’i heyecanla beklerken, 6 ve 4 dakikada tükenen biletlerden bazılarını ise eBay’de bulabileceğinizi ekleyelim. 99 dolarlık biletlerin açık arttırma sitesindeki fiyatları 300 dolar civarında seyrediyor. eSpor dünyası hızla gelişirken, dünyanın en büyük para ödüllü turnuvasının bu denli heyecan yaratmasını ve eBay’de fahiş fiyatlara biletlerinin satılmasını ise doğal karşılıyoruz.

The International 2015, bu sene yine Seattle’daki Key Arena’da gerçekleştirilecek. 3-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuvaya ilgi ise gördüğünüz gibi had safhada. Online ortamda geçtiğimiz yıl 20 milyonun üzerinde seyirci toplayan The International’ın bu sene daha büyük kitlelere ulaşmasını bekliyoruz. eSpor takipçileri olarak bizi oldukça heyecanlandıran bu tür turnuvaların daha da fazla olması dileğiyle.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir