Dota 2

The International 2016 şampiyonu Wings Gaming oldu

Finalde rakibi Digital Chaos’u 3-1 yenen Wings Gaming, The International 2016 Şampiyonu oldu. Takım bu şampiyonlukla büyük ödül olan 9.1 milyon doları kazandı.

Genellikle büyük final yolu zorlu olsa da Wings takımı bu yolda pek zorlanmadı ve Upper Bracket’ı 9-2 skoru ile tamamladı. Turnuvanın sürpriz takımı olan Wings, çılgın kahraman seçimleri ile herkesi şaşırtırken, WinteR’ın söylediği gibi bu turnuvada Wings için “Meta diye bir şey yok”tu.

Geçen yıl düzenlenen Ti5’ten sonra kadrosunu kuran Wings, Çin Dota sahnesindeki olaylara rağmen kadrosunu korumayı başarmıştı. Takımın uluslararası sahnedeki ilk önemli zaferini ESL One Manila 2016’da Team Liquid’i 3-0 yenerek elde etmişti. Fakat takımın aldığı sonuçlar TL galibiyetinden itibaren pek de iç açıcı değildi. Takım The Manila Major’ı sonuncu olarak bitirmesine rağmen Nanyanh Championships’te ikinci olmuş, The Summit 5’i ise birinci bitirmişti.

 

Wings’in istikrarsız performansı ise Ti6 Grup Aşaması’nda da devam etse de, bu takım Upper Bracket’a çıktığında ortadan kalktı. 1. Gün’de Digital Chaos ile karşılaşan Wings, rakibini 2-1 yenerek Upper Bracket dışına itti. Bu galibiyetten sonra MVP Phoenix ve Evil Geniuses’ı da eleyen takım, etkileyici bir oyun ortaya koydu.

Finalde Digital Chaos’u 3-1 yenen Wings, The International’ı kazanan üçüncü Çin takımı oldu. Daha önceki takımlar Ti2 şampiyonu Invictus Gaming ve Ti4 şampiyonu Newbee’ydi. Takımın Ti6 şampiyonluğu ise oyuncular e-Spor tarihinde en çok kazanan oyuncular konumuna getirdi. Bu rekor, geçtiğimiz yıl düzenlenen Ti5’i kazanan Evil Geniuses oyuncularına aitti.

“Meta” dışı şampiyonlar seçmeleriyle dikkat çeken takımın bazı seçimleri maçları kaybetmelerine neden olsa da, Wings oyuncularının bireysel yetenekleri ve sarsılmaz özgüvenleri takımın şampiyonluğunda büyük bir rol oynadı. Farklı şampiyonlar oynamalarına rağmen oyun bitirişleri ve tarzları oldukça etkileyiciydi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir