Dota 2

The International 2018’in ödül havuzu 10 milyon doları geçti

Dota 2 sahnesinin en büyük turnuvası olan The International 2018 bir kez daha ödül rekoru kırma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

Sadece 12 gün geçmesine rağmen TI8’in ödül havuzu 10 milyon dolar sınırını geçti. Bir önceki yıl düzenlenen The Internaitonal’ın bu miktarlara ulaşması 16 gün sürmüştü. TI8’in bu hızla giderse TI7’i çok gerisinde bırakacağını söylemek mümkün.

Klasikleşmiş bir biçimde The International 2018’in ödül havuzu yine kitlesel fonlamayla oluşacak. Tıpkı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da oyuncular Valve’in sattığı Battle Pass ile ödül havuzuna katkı sağlayabilecek. TI2’den bu yana aynı şekilde ilerleyen Valve, her satışın yüzde yirmi beşini The International’ın ödül havuzuna ekliyor.

 

Bu yılki Battle Pass’ın bu kadar çok başarılı olmasının nedeni ise şüphesiz Mutation Mode’un yer alması. Karşılaşmalara bir eşleştirme özelliği katan mod oyunları daha eğlenceli bir hale getirebiliyor. Örneğin bu modda oyuncular öldüklerinde yere altın keseleri bırakabiliyor, ya da dost ateşi aktif olabiliyor.

Oyuncuların ilgi göstermesinin altındaki en büyük neden bu olsa da Valve’ın farklı sürprizleri olduğunu da varsayabiliriz. Örneğin geçtiğimiz yıl şirket Battle Pass’ı duyurduktan 50 gün sonra indirim yapmış ve TI7’nin ödül havuzunun rekorlara koşmasına neden olmuştu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir