Dota 2

The International 5 davetlileri belli oldu

Önümüzdeki yaz aylarında gerçekleşecek olan Dota 2’nin en büyük turnuvasına direkt olarak davetli olan takımlar sonunda belli oldu. 10 takımın direkt davet edildiği turnuvada, bölgesel elemelerden dört, Wildcard elemelerinden de iki takımın daha katılımıyla toplam 16 takım mücadele edecek. Çin, Amerika, Güneydoğu Asya ve Avrupa olarak ayrılan bölgesel elemelerde birinci olan takımlar The International 5’e katılma hakkı kazanacak. Bu elemeler sırasında ikinci olan takımlar ise Seattle’da gerçekleşecek olan Wildcard elemelerine katılacak. Bu elemeler sonucunda ise turnuvaya katılan son 2 takım belirlenmiş olacak.

Davet edilen takımları tahmin etmek bu sene nispeten daha kolay oldu. Herhalde Vici Gaming davet edilen takımların arasında dersek kimse şaşırmamış olur. DAC’da ikinci olmasına rağmen yıl boyu oldukça başarılı bir performans gösteren VG, daveti kapan ilk Çin takımı oldu. Vici Gaming’i hemen arkasından takip eden Invictus Gaming, sene boyunca i-League 2 birinciliği dışında kayda değer başka bir başarısı olmayan LGD ve son olarak bu sene gösterdikleri vasat performansa rağmen önceki yılın birincisi olduğu için davet edildiğini düşündüğümüz NewBee, TI5’e çağırılan Çinli takımlar oldu. Yıl boyunca etkili bir performans gösteren başka bir takım olan ve DAC’de Vici Gaming’i yenerek şampiyonluğu göğüsleyen Amerikalı Evil Geniuses da davet alan takımlardan biri oldu.

Diğer davetlere göre nispeten daha merakla beklenen Avrupa takımları arasında da son zamanlarda duraksamış olmasına rağmen yükselişine devam eden birbirinden yetenekli oyuncuların bir arada bulunduğu Team Secret davet alan ilk Avrupalı takım oldu. Secret dışında Avrupa’da kendine yer etmiş Cloud 9, MLG Pro League’i kazanan ve Major All Stars’da ikinci olan Virtus.pro ve sağlam bir kadroya sahip olan Team Empire davet kazanan diğer Avrupalı takımlar oldu. Güneydoğu Asya’dan katılacak takımlar arasında favori olarak gösterilen Team My ve Rave arasındaki yarışı ise Mushi’nin takımı yendi ve Team My davet alan son takım oldu.

Bu gelişmelere ek olarak bu yıl daha önceki turnuvalarda görülmeyen bir de büyük sürpriz bulunuyor. The International 5’de yer alma şansını yakalamak isteyen takımlar, bölgelerinde gerçekleşecek olan Açık Elemelere başvurabilecek. Açık elemelerin birincileri, bölgesel elemelerde mücadele edecek olan 10. takım olma şansını kazanacaklar. Böylece de TI5 yoluna bir adım daha yaklaşabilecekler. Bölgesel elemelere katılacak olan takımların tamamını, Dota 2 resmi sitesinden öğrenebilirsiniz, TI5 katılımcıları ise aşağıdaki şekilde:

The International 5 Davet Edilen Takımlar
Vici Gaming
Evil Geniuses
Team Secret
Invictus Gaming
LGD
Cloud 9
Team Empire
Virtus.pro
NewBee
Team Malaysia

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir