Dota 2

The International 5 ödül havuzu ile rekor kırdı

The International 4 ile e-Spor dünyasındaki en büyük ödül havuzuna imza atan Valve, The International 5 ile kendi rekorunu egale etti ve tarihe en yüksek ödül havuzuna sahip e-Spor turnuvası unvanını korumayı başardı.

The International turnuvaları ilk düzenlenmeye başladığından beri Dota 2 severlerin ilgisini görmüş ve her yıl ödül havuzu, oyuncuların katkılarıyla hiç de küçümsenemeyecek miktarlara ulaşmıştı. Tam ödül havuzu The International 4’den fazla olamaz diyorduk ki, The International 5 havuzu 11 milyon doları geçti.

Geçtiğimiz hafta ikinci dalga Immortal Treasure kozmetik eşyalarının gelmesinden sonra ödül havuzu 10 milyon dolarlık sınırı tırmanmaya başlamış ve üçüncü Immortal Chest ödül hedefine ulaşılmıştı. 11 milyon sınırının geçilmesiyle de, oyuncular yakın bir zamanda yeni bir harita temasına sahip olacak. Çöl temasına sahip olan bu yeni harita yakın bir zamanda gelen patch ile kullanılabilir hale gelecek.

Ödül havuzunun ikinci Immortal Treasure eşyalarının çıkmasından kısa bir süre içerisinde 500.000 dolardan fazla arttığını göz önünde bulundurursak Valve’ın en kısa sürede üçüncü Immortal Treasure eşyalarını oyuncularla buluşturacağını tahmin etmek zor değil. 11 milyon sınırının aşılmasından sonra ise TI5 dergisine sadece dergi sahiplerinin yararlanabildiği başka bir kısım daha eklendi. Collector’s Cache adı verilen bu kısımda oyuncular cüzi bir miktar karşılığında birbirinden güzel 10 eşya seti satın alarak ödül havuzuna daha da katkıda bulunabilecekler.

Bu eşya setlerinin yanında oyuncular heyecanla beklenen Faceless Rex kuryesini kazanma şansına da sahip olacaklar. Oyuncular ilk defa Collector’s Cache’i aldıklarında Compendium seviyeleri 2 seviye artacak. Toplamda 5 hazine satın alındığında ise dergi seviyesi 5, 11 hazine satın alındığında ise 11 seviye artacak. Buna ek olarak Collector’s Cache’den dergi seviyesini direkt olarak 11 seviye artıran bir eşya da elde edilebilecek. Bu yeni hazinelerden çıkan eşyaları da Immortal eşyalara benzer bir şekilde 2 dergi seviyesi kazanmak için kullanılabilecek. Collector’s Cache’den düşen eşyalar market üzerinde satılmayacak fakat her set bir kez hediye edilebilecek.

Son dalga Immortal eşyalarının oyuna eklenmesinden sonra da ödül havuzu bu hızla büyümeye devam ederse, turnuva başlamadan önce 15 milyon dolar hedefi olan Axe Immortal setine ulaşabileceğiz gibi görünüyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir