Dota 2

Xiao8 bir kez daha transfer rekoru kırdı

Dota 2 takımları arasında gerçekleşen oyuncu transferlerinde Zhang “Xioa8” Ning bir rekoru daha kırdı. LGD’den NewBee’ye geçmesi planlanan ve geçtiğimiz birkaç gün içinde bir türlü transferi sonuca bağlanamayan oyuncu 2 milyon Yuan(yaklaşık 320.000 dolar) karşılığından NewBee takımından LGD-Gaming’e transfer oldu.

NewBee’nin Weibo hesabından aldığımız bilgilere göre Zhan “Xiao8” Ning resmi olarak LGD-Gaming’e transfer oldu. Bu seferki transfer parası ise önceki haberimizde bahsettiğimizin iki katı kadar. NewBee takımı ise transfer ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Verdiği emeklerden dolayı Xiao8’e teşekkür ederiz. NewBee olarak Xiao8’in LGD-Gaming’e transfer olma kararına saygı gösterdik ve süreci bu doğrultuda sonlandırdık”

320.000 dolara transfer olan Xiao8i ise Dota 2 Çin sahnesinde bir kez daha bir rekorun altına imzasını attı. İlk transferi 2014 yılında LGD’den NewBee’ye olan oyuncu, 500.000 Yuan karşılığında NewBee takımına katılmıştı. LGD-Gaming oyuncunun yokluğundan oldukça etkilenmiş olacak ki ilk transfer bedelinin 4. katını vermeye razı oldu. LGD-Gaming bu transfer ile uzun zamandır arkadaş olan Yao ve Xiao8’i aynı takım altında birleştirirken, TI4’ün yenen takımına koçluk eden Tong “Mikasa” Jun Jie’yi de aynı takıma dahil etti. Xiao8’in transferinin doğru bir karar olup olmadığını ise ancak The International 5’de görebileceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir