Dota 2

Yeni Bahar Festivali ve Yıl Canavarı geldi

Her yıl olduğu gibi Yıl Canavarı etkinliği geldi çattı ama bu sefer işler biraz değişik. Bu yıl karşımıza iki tane yıl canavarı çıkıyor. İkiz olan Yıl Canavarı kardeşleri biri Dire’da biri Radient’da birbirine karşı savaşacak. Etkinlik 2 Mart’a kadar devam edecek.

Yıl Canavarı Dövüşü etkinliği nedir?

Bu dövüşler normal serbest seçim Dota 2 maçları gibi olacak ama iki takımın elinde bir koz olacak: Yıl Canavarı. Yıl Canavarları her 5 dakikada bir oyuna dahil olacak ve karşı takıma saldıracak. Yetenek puanlarıyla Yıl Canavarlarını güçlendirilebilecek ve yönlendirebileceksiniz. Ayrıca oyun içerisinde nasıl yetenek puanı elde edileceğini aşağıda anlatacağız.

Yıl Canavarı Dövüşü etkinliğine nasıl katılırsınız?

Bu etkinliğe katılabilmeniz için gün içinde Dota 2’yi takip etmeniz gerekecek çünkü gün içinde birkaç sefer gerçekleşecek olan bu etkinliğe girmek için 10 dakikanız olacak. Valve bir güzellik yaparak etkinlik başlamadan 1 saat öncesinden geri sayım başlatarak bizlere yardımcı olacak. Bu oyunlarda derecelendirmeniz etkilenmeyecek.

Yıl Canavarı’nızı Güçlendirebilirsiniz

Kazandığınız yetenek puanlarını Yıl Canavarını’zı güçlendirmek için kullanabilirsiniz. Yıl Canavarı’nı üç şekilde güçlendirebilirsiniz: Destekleyici özelliğini güçlendirebilir, savaşlardaki etkinliğini ve hızını artırabilirsiniz. 10. ve 20. dakikalarda bu güçlendirmelerin Resurrection Aura, Greater Hex, Stampede gibi daha güçlü versiyonları gelecek. Ayrıca sahip olduğunuz bütün yetenek puanları her etkinlikte yeniden size geri verilecek.

Yıl Canavarını Kontrol Etme

Yetenek puanları sayesinde Yıl Canavarı’nın bir kulvara ışınlanmasını sağlayıp o kulvarı ittirebilir ya da savunabilirsiniz. Çifte Hasar ile güçlendirip, Thunder God’s Wrath gibi yetenekleri kullanmasını sağlayabilirsiniz. Emredildiğinde Yıl Canavarı kendi kendine hareket edecektir yani sadece emretmeniz yeterli olacak. Bütün yetenek puanlarınızı kullanın çünkü her etkinlikte yeniden size geri verileceğini unutmayın.

Yetenek puanı kazanma yolları

2400 Puan

Crystal Maiden’ın Donmuş Çığ arcana setini aldığınızda 2400 puan elde edeceksiniz.

1000 / 2400 Puan

Dota mağazasından direk olarak 1000 / 2400 puan satın alabilirsiniz.

100 Puan

Yıl Canavarı dövüşünü tamamlayarak 100 puan kazanabilirsiniz. (kazanmanız veya kaybetmeniz farketmez)

100 Puan

Normal oyunlarda Donmuş çığ setine sahipseniz oyunu kazandığınızda 100 puan kazanırsınız.

25 Puan

Normal oyunlarda eğer takımda Donmuş çığ setine sahip birisi varsa ve oyunu kazanırsanız seti olmayan herkes 25 puan kazanır.

25 Puan

Eşya geri dönüşüm sistemini kullanarak 10 eşyayı adak ettiğinizde 25 puan kazanırsınız.

Kalıcı yetenek puanı havuzuna ilave olarak günlük bonus yetenek puanı kazanacaksınız.

Ödüller

Yıl Canavarı Dövüşü etkinliğinin kazananlarına kesin olarak ödüller verilecek. Buna ek olarak bir zafer hatırası verilecek. Her iki takıma da yetenek puanı verilecek. Bu hediyeler takas edilmeyecek ama hediye olarak verilebilecek.

Kuryeler ve yükleme ekranları

1 kere Yıl Canavarı Dövüşü etkinliğini kazanana Ancient Rhythms yükleme ekranı

3 kere Yıl Canavarı Dövüşü etkinliğini kazanana Redhorn courier

10 kere Yıl Canavarı Dövüşü etkinliğini kazanana Jadehorn courier

8,000 yetenek puanına sahip olana Goldhorn courier

3 Yorum

3 Comments

 1. Efe

  22 Şubat 2015 at 22:19

  Yetenek puanları ne işe yarıyor? Biraz yeniyim oyunda. İleriye dönük bir şeyi var mı?

  • nurettin

   23 Şubat 2015 at 15:19

   Yetenek puanlarıyla yıl canavarını kontrol ediyorsun ve yıl canavarı panelindeki yetenekleri kullanıyorsun. Yıl canavarı etkinliğini kazanınca da set kazanıyorsun. 2 Mart’a kadar devam edecek etkinlik bittikten sonra yetenek puanları da oyundan kaldırılacak.

 2. popcorntime

  13 Şubat 2015 at 23:24

  merhaba low propity de maca girip odul kazanilabiliyor mu ve maci kazaninca kesin olarak set dusuyormu yoksa puanami bagli

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir