Fortnite

Fortnite’a oyun içi Events özelliği geliyor

Tüm oyuncuların katılma fırsatı bulabileceği online Fortnite turnuvaları sonunda popüler oyuna getiriliyor.

Epic Games, sosyal medya kanallarından bir açıklama yaparak oyun içi bir sistem olacak Events’in 6.1 yamasıyla oyuna getirileceğini duyurdu.

Bu özellik geçtiğimiz hafta sızdırılmıştı. Epic’in açıklamasına göre her turnuvanın tarihi ve saatleri önceden belli olacak. Bu planlanmış oturumlarda tüm oyuncular aynı skor ile başlayacak ve kazanabilecekleri kadar puan kazanmak için mücadele edecek. Oyuncular yüksek sıralama ile ya da rakipleri elimine ederek puan kazanabilecek. Oyuncular kendilerine benzer puana sahip rakipler ile eşleşecek. Oyuncuların ulaşması için bir hedef puan belirlenecek ve buraya ulaşanlar galibiyet elde edecek.

Şu ana kadar Epic tarafından duyurulan turnuvaların tarihi şu şekilde:

  • Alpha Tournament (Solo): 16-21 Ekim
  • Beta Tournament (Duo): 23-25 Ekim
  • Friday Night Fortnite (Squad): 19 Ekim-30 Kasım
  • Salty Springs Cup (Solo): 27-31 Ekim
  • Tomato Temple Cup (Duo): 28 Ekim-1 Kasım

Epic Games aynı zamanda birden fazla round’u olan ve bir üst tura yükselmek için puan toplanması gereken turnuva sistemi de geliştirmeyi planlıyor. Ayrıca yıl başındaki açıklamasına göre 2019 Fortnite World Cup’a katılımlar da oyuna dahil edilen Events sisteminde düzenlenecek Showdown Royale turnuvasıyla gerçekleşecek.

Events’i League of Legends’daki Clash’e benzetmek mümkün. Oyun içerisinde yer alan bir turnuva sistemi her oyuncu için heyecan verici bir özellik olmuştur. Fortnite’ın da bu heyecanı Events ile yakalaması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir