Fortnite

Ninja sonunda Friday Fortnite’ı kazandı

Twitch’in en çok izlenen bireysel yayıncısı Ninja, Halo’dan eski takım arkadaşı olan ve şu anda Cloud 9’da profesyonel olarak Fornite oynayan Hysteria ile sonunda Friday Fortnite’ı kazanmayı başardı.

Yaptığı yayınlarla adeta Fornite’ın yüzü haline gelen Tyler “Ninja” Blevins sonunda Friday Fortnite şampiyonluğunu elde etti. İki aydır katıldığı Friday Fortnite turnuvalarında neredeyse her seferinde Top 10’da yer almayı başarsa da birinciliği elde edemeyen Ninja, Halo’dan eski takım arkadaşı, Jacob “Hysteria” Reiser ile bu sefer galibiyete ulaştı ve 20.000 dolarlık ödülün sahibi oldu. Önceki turnuvalarda Team Envy’den King Richard ile takım olup şansını deneyen ünlü yayıncı, finale kalmasına rağmen FaZe Clan oyuncularına karşı kaybetmeye engel olamamıştı.

Başa baş giden turnuvanın son etabında, turnuvayı şu ana kadar üç defa kazanan FaZe’e karşı oynayan Ninja ve Hysteria, rakip oyuncuların erken bir agresiflik denemesi sırasında düşmesi sonucu ilk şampiyonluklarını elde ettiler. Kişi başı 10.000 dolar kazanan oyuncuları 7.000 dolarlık ikincilik ödülü ile Turner “Tfue” Tenney ve Dennis “Cloak” Lepore takip etti. Şu ana kadar çıktıkları üç final maçını da kazanmayı başaran Tfue ve Cloak ise ilk defa finallerde yenilgiyle tanıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir