Haber

Hearthstone 70 milyon oyuncuya ulaştı

Blizzard tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz kart oyunu Hearthstone, şirketin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 70 milyon oyuncuya ulaşmış durumda.

Overwatch, Starcraft, Heroes of the Storm ve Diablo gibi kaliteli oyunların geliştiricisi Blizzard Entertainment’ın 2014 yılının Mart ayında piyasaya sürdüğü Hearthstone, o günden bu yana popülaritesinden hiçbir şey kaybetmemiş gibi gözüküyor. Oynaması ücretsiz olan ve bilgisayarın yanında tablet ile cep telefonlarına da kurulabilen oyun, yapılan açıklamaya göre 70 milyon oyuncuyu aşmış durumda. Bu haberi resmi internet sitesi üzerinden veren Blizzard, böylesine büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmış olmanın şerefine, Mayıs ayının sonuna kadar oyuna giriş yapan herkese üç adet Journey to Un’Goro kart destesi hediye edileceğini duyurdu. Hediyeye sahip olmak için uzun süredir oyunu oynuyor olmak şart değil, Mayıs ayı sonuna kadar üyelik açan yeni oyuncular da desteleri alabilecek.

Her ne kadar Blizzard 70 milyon oyuncuya ulaşıldığını duyursa da, ayrıntıları açıklama yoluna gitmedi. Yani aynı oyuncunun iki farklı hesabı bu sayıya dahil mi, bilemiyoruz. Aynı zamanda ücretsiz olması sebebiyle oyunda birçok açılıp kullanılmamış hesap mevcut. Bu hesapların da değerlendirmeye tabi tutulup tutulmadığı şu an için belli değil. Yine de piyasadaki bunca oyun arasında bir kart oyununun 70 milyon oyuncuya ulaşması oldukça önemli bir olay.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir