Haber

Hearthstone Kış Şampiyonası Bahamalar’da düzenlenebilir

Sahnede dolaşan dedikodulara göre Blizzard, yılın ilk Hearthstone turnuvasını Bahamalar’da yapmayı planlıyor.

Tayvan’dan sızan haberlere göre Blizzard, Hearhstone Kış Şampiyonası’nı Karayipler ülkesi Bahamalar’da gerçekleştirmek istiyor. Blizzard’ın Tayvan ayağının yaptığı açıklamaya göre Kış Şampiyonası’nda dünyanın en iyi oyuncuları yeteneklerini Bahamalar’da ortaya koyacak. Hatta açıklamalar resmi olmasa bile çokça ayrıntı içeriyor. Örneğin şampiyonanın Nassau Beach Melia Resort Hotel’de yapılacağı açıklamada yer aldı, ki otel Trip Advisor sitesine göre Bahamalar’ın en lüks otellerinin başında yer alıyor.

2016 yılındaki turnuvalar ESL’in Kaliforniya’daki stüdyolarında gerçekleşmesine rağmen bu yıl Blizzard, Hearthstone turnuvalarını dünyanın farklı yerlerinde yapmayı planlıyor.  Söylentiler doğruysa turnuva 23-26 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Geçtiğimiz sezon  Na’Vi takımından Ostkaka, ROOT Gaming’de beraber oynadıkları eski takım arkadaşı Hotform’u Dünya Şampiyonası finalinde tek taraflı bir şekilde geçen maçlar sonunda yenerek 100.000 dolarlık büyük ödülün sahibi olmuştu. Rakibini 3-0 ile geçen Ostkaka, turnuva başlamadan önce kendisini favori olarak gösteren otoriteleri de haklı çıkarmıştı.

Bilindiği üzere Hearthstone: Heroes of Warcraft, Blizzard tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz bir dijital kart oyunu. Mart 2013’te Penny Arcade Expo’da açıklanan oyun, Ocak 2014’te açık beta sürümüyle çıktı. Mart 2014’te oyunun Microsoft Windows ve macOS işletim sistemlerinde piyasaya sürülürken, daha sonra mobil versiyonu da oyuncularla buluşmuştu. Blizzard geçtiğimiz yıl Nisan ayında 50 milyondan fazla Hearthstone oyuncusu olduğunu açıklamıştı.

Güncelleme: Blizzard Twitter üzerinden resmi açıklamayı yaptı ve Hearthstone Kış Şampiyonası’nın Bahamalar’da gerçekleşeceğini duyurdu.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir