HaberHeroes of The Storm

Heroes of the Storm public test alanı açıldı

Blizzard, 24 Haziran itibari ile Heroes of the Storm için oyuncuların yamalar çıkmadan önce test edebileceği yeni bir alan ile oyunun en yeni haritası Battlefield of Eternity’i oyunculara sundu.
Bir hafta sonra yayınlanacak olan yama öncesinde tüm notları da paylaşan Blizzard’ın Heroes of the Storm’da neleri değiştireceğine ve getireceği yeniliklere kısa kısa göz attık.

İlk olarak Public Test Realm, PTR veya herkese açık test alanı olarak nitelendirebileceğimiz duyuruya değinelim. Oyunda çeşitli değişiklikler uygulanmadan önce artık bu alanda denenecek ve oyuncuların yorumları değerlendirildikten sonra varsa hatalar düzeltilecek. PTR’da oynamak için yapmanız gereken tek şey ise Battle.net’te Heroes of the Storm menüsünde sunucumuzu seçtiğimiz Region’a tıklayarak PTR’a dokunmaktan ibaret. 4.50 GB’lık bir yüklemeden sonra da artık test alanında oynamaya hazır hale gelirsiniz.

PTR’da meydana gelen değişiklikleri ve oyuna katılacak yeni özellikleri kısa kısa özetlemeden önce, normal oyundaki kahraman, hesap seviyeleri, altınlar ve Battle.net arkadaşlarının bu sisteme aktarılmadığını hatırlatalım. PTR’da yalnızca sahip olunan kahramanlar, skin’ler ve binekler yer alacak ve Heroes of the Storm mağazası kullanım dışı olacak.

Özel Etkinlik
treasure-goblin1Bundan sonra 3 adet günlük görevin dışında özel etkinliklerde alacağımız günlük görevler için ayrı bir bölüm oluşturulmuş durumda. Üstelik bu özel görevleri almak için oyuncu seviyesinin 6 olması şartı gerekmiyor. İlk özel görevimiz ise Kill a Treasure Goblin: 100 Altın. Eternal Conflict etkinliği boyunca alacağımız bu özel günlük görevde hazine cücesi öldürmemiz gerekiyor. Takımda bu görevi yapmamış olan birisi cüceyi ortaya çıkarmaya yetiyor. Oyun başında kapılar açılmadan önce Core’un yakınında beliren cüceyi takımdan biri öldürdüğünde oyun sonu ekstra 100 gold ile ödüllendiriliriz. Custom Game dışındaki tüm oyun modlarında bu cücelerle karşılaşabiliriz.

trsr

Facebook ve Golden Tiger Mount Portresi
Heroes of the Storm Başlangıç Paketi ya da key ile Golden Mount Tiger edinen oyuncular özel portreye sahip olacak.

Aynı zamanda resmi HoTS Facebook sayfasının 1 milyon beğeniye ulaşmasını kutlamak için büyük güncellemeden önce oyuna giren herkese özel Facebook portresi verilecek.

fb

Yeni harita: Battlefielf of Eternity
HeroesOfTheStorm_x64 2015-06-24 22-56-29-26

Yeni haritadan da kısaca bahsedecek olursak:

Haritamız toplam iki koridordan oluşuyor. İki takımın tarafında birer adet Bruiser Camp, aşağıda ve yukarıda olmak üzere haritanın ortasında iki adet tarafsız Siege Camp bulunmakta. 01:45’te iki tane Ölümsüz doğar ve birbirleriyle savaşa girer. Her ne kadar öyle gözükse de birbirlerine hasar yapmazlar, bu iş bize düşüyor. Amaç düşman Ölümsüzü öldürüp (evet) kendi Ölümsüzümüzün bize yardım etmesini sağlamak. Ciddi miktarda can ve hasara sahipler. Birbirleriyle savaştıkları sırada birisinin canı yarıya düştüğünde ortada şekilli bir şekilde çarpışıp yer değiştirirler.

Aralarındaki savaş bittikten sonra serbest kalan ölümsüzün canı, ona kalkan olarak geri döner. Kendisine gelip canını yeniledikten sonra koridora uçar ve ittirmeye başlar.

HeroesOfTheStorm_x64 2015-06-24 22-23-57-35

Kahraman Seviyesi ve Ödüllendirme
Artık kahramanların seviyeleri 9’a geldiğinde 750 altın ile ödüllendirileceğiz. Yama geldikten sonra seviyesi 9 ve üstü olan kahramanlarımızdan yine altınları alacağız, panik yok.

  • Seviye ödülü 1250 altından 1000 altına düşürüldü.
  • Seviye ödülü 2500 altından 2000 altına düşürüldü.

Bunların dışında menüde ve haritalarda görsel güncelleştirmeler mevcut. Birçok hata düzeltildi.

Ortak özelliklerde de değişiklikler var. Blood for Blood düşmanın maksimum canının %15’i yerine %10 hasar veriyor fakat yapılan iyileştirme iki katına çıkıyor. Çoğunlukla destek kahramanlarının ortak yeteneklerinde değişim görüyoruz.

Kahraman bazında baktığımızda ise Illidan’a beklenen nerf’ün geldiğini, kahramanın ultisinin artık daha küçük bir alana, daha az hasar verdiğini söyleyebiliriz. Jaina’dan Sprint yeteneği kaldırılırken, kahraman daha az mobil hale geldi. Kötü Jaina’lar özellikle 13. seviyeden sonra kendini belli edecektir diye düşünüyoruz. Ultralisk, Elemental Water, Raynor’s Raiders gibi kontrol edilebilir yetenekler, artık sahibi öldükten sonra da kontrol edilebilecek.

Bunların dışında Brightwing, Malfurion ve Rehgar’da çok fazla değişiklik görüyoruz, değişikliklerin etkisini resmi yamadan sonra oynayıp görmek en iyisi olacaktır diye düşünüyoruz. Anub’arak ve The Lost Vikings nerf’leri oldukça dengeli duruyor. Sylvanas’ın ulti’sinin hasarı azaltıldı, bu da beklenen bir şeydi. Stitches’a küçük bir buff geldi fakat hiç etkili olacağa benzemiyor, umarım ileride biraz daha buff’landığını görürüz.Nazmi Yazıcı

Nazmi Yazıcı

http://twitch.tv/beyazpiyon