Liste

2016’ya kadar çıkacak en iyi oyunlar

2015’in bitmesine kısa bir süre kala, senenin sonu PC oyuncuları için oldukça hareketli gibi geçeceğe benziyor. Yaz başındaki E3 konferansı ve Gamescom derken bir çok geliştirici oyunseverlerin heyecanla beklediği haberleri verirken, biz de yıl bitmeden çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimiz en iyi oyunları sizler için derledik.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
E3 konferansında heyecan yaratan oyunlardan birisi olan Metal Gear Solid V: The Pantom Pain, 1 Ekim günü PC oyuncularının beğenisine sunulacak. Oyunun Ground Zeroes fragmanı geçtiğimiz sene büyük bir heyecan yaratırken, The Phantom Pain’in Ground Zeroes’un daha geniş ve daha uzun versiyonu olması da beklentileri ciddi oranda yükseltiyor.

Oyunun E3 konferansındaki fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Need For Speed
PC oyuncularının hemen hemen hepsinin oyun hayatı boyunca bir defa da olsa oynamış olduğu NFS, E3 konferansında yapılan sunuşa göre her açıdan güçlenerek oyunseverlerin beğenisine tekrar sunuluyor. Grafiklerinin gerçekçiliği ile sizleri etkileyecek olan oyun, 3 Ekim tarihinde piyasaya sürülecek. Sadece online moduyla karşılaşacağımız Need for Speed, Fast and Furious ruhunu tekrar canlandırma amacında. Sokak yarışlarını oynamayı özlediğimiz oyunun içerisinde Fast and Furious’a göndermeler olduğunu da ekleyelim.

Efsanevi oyunun E3 konferansında yayınlanan oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Fallout 4
Bir diğer efsaneleşmiş oyun olan Fallout da 2015 bitmeden piyasalarda yerini alacak efsanevi oyunlardan. Kıyamet sonrası Boston’da geçen oyunun hikayesi bilinmese ve Bethesda’dan bunu açıklamaya yönelik hiçbir hareket görülmese de, yeni oyunun büyük çoğunluğu mest edeceğini söyleyebiliriz. Nitekim 2015’in en çok beklenen oyunu olarak nitelendirilebilecek Fallout 4, 10 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek. Oyunun E3 konferansında herkesi çılgına çeviren oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=g5H7Qq8quKg

Star Wars Battlefront
Battlefront 2’nin devamı olmasa da, herkesi heyecanlandıran Star Wars Battlefront, E3 konferansında en ilgi çeken oyunlardan birisiydi. Geçtiğimiz günlerde yeni oyun modunun gameplay videosu da yayınlanan oyunun ikonik savaşları ve harika grafikleri, oyun severleri sabırsızlandırmaya yetecek cinsten. Oyunun piyasaya sürülme tarihi ise 17 Ekim.

Star Wars Battlefront’un yine E3 konferansında yayınlanan oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

SOMA

Çoğumuzu koltuğuna çivileyen Penumbra ve Amnesia gibi korku oyunlarının yapımcısı Frictional Games’in merakla beklenen son oyunu SOMA, 22 Eylül’de bekleyenleriyle buluşacak. Şu ana kadar stüdyonun üzerinde en çok emek harcadığını söylediği oyundan beklenti de aynı ölçüde yüksek. Görülmüş en iyi korku oyunlarından biri olacağını düşündüğümüz SOMA’nın 12 dakikalık oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

StarCraft II: Legacy of the Void
StarCraft II’nin efsanevi üçlemesinin son oyunu olan Legacy of the Void’in çıkış tarihinin 2016’dan önce olacağı kesinleşmişken, henüz çıkış tarihi net değil. 20 yıllık serüvenin sonu olan oyunun popüler multiplayer modunda değişiklikler olduğunu da belirtelim. Oyun üçlemesinin bitmesiyle açıklama yapan Blizzard, Stafcraft II defterinin kapanması ile birlikte Warcraft 4’ün de gündemde olduğunu belirtirken, bu açıklama herkes tarafından heyecanla karşılandı.

20 yıllık tarihi sonlandıracak oyunun oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=sJ_fWxDtcaA

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir