Liste

En acayip 5 simulatör oyunu

Goat Simulator’ı saçma ve gereksiz buluyorsanız bir de bu “oyun”lara bir bakın.

Son zamanlarda ortaya çıkan simulatör oyunu furyasını siz de fark etmişsinizdir. Euro Truck Simulator, Farming Simulator, Forklift Simulator, vs. gibi bir çok simulatör oyununun yanında absürd oyunlar da boy göstermeye başladı ki bunların başında Goat Simulator ve Surgeon Simulator oyunları geliyor. Özellikle Goat Simulator’ın başarısı sonrasında bir çok garip simulatör oyunu, Steam Greenlight ve Kickstarter’da türedi. Aşağı yukarı akla gelebilecek her garip şeyin simulatörü yapılıyor ya da yapıldı. Ancak bunlardan çok azı Goat Simulator ve Surgeon Simulator kadar başarılı ve popüler olabildi. Bu oyunlardan kimi iyi kimi kötü 5 tanesini sizler için listeledik. Eğer sizin de aklınıza bu listeye eklenebilecek başka oyunlar geliyorsa, tekliflerinize açığız.

5. Hatoful Boyfriend

Herhalde görebileceğiniz en garip oyunlardan olan Hatoful Boyfriend için bir “güvercinler ile çıkma” simulatörü demek pek de yanlış olmaz. Oyun güvercinlerin hüküm sürdüğü alternatif bir dünyada geçiyor ve siz de zeki kuşların gittiği St. PigeoNation Institute’un tek insan öğrencisi olan genç bir kız olarak oynayıp okulunuzdaki güvercinler arasından bir sevgili bulmaya çalışıp en sonunda kalan 8 güvercinden birini seçiyorsunuz. “Oyun” Steam’de 18 TL.

4. SMS Racing

İsminden de anlaşılabileceği gibi, SMS Racing’de amaç yarış arabası kullanırken bir taraftan da telefonunuza gelen mesajlara 10 saniye içinde cevap yazmak. Eğer cevap yazamazsanız arkadaşlarınız size sinirleniyor ve oyun sona eriyor. Oyunu buradan bedavaya oynayabilirsiniz.

3. Waiting for a Bus Simulator

maxresdefault-4

Eğer otobüs beklemek gününüzün en zevkli kısmıysa bu “oyun” tam size göre. Waiting for a Bus Simulator’da hareket edemiyorsunuz ya da herhangi başka bir şey yapamıyorsunuz. Tek yaptığınız şey otobüs beklemek. Otobüsün gelip gelmeyeceği ise muamma. Oyunu buradan bedavaya indirebilirsiniz.

2. Robot Vacuum Simulator

Robot Vacuum Simulator 2013

Bu oyun hakkında söylenecek pek de bir şey yok. Robot elektrikli süpürge olarak evin içinde gezerek tozları ve çöpleri topluyorsunuz. Oyunu buradan bedavaya indirebilirsiniz.

1. Goat Simulator

İşte bu listedeki en iyi ve popüler olan oyun. Goat Simulator saçma olmasına rağmen oldukça eğlenceli. Çıkmadan önce ismi ve görüntüleriyle büyük ilgi toplayan oyun, çıktıktan sonra da bekleyenlerini pek hayal kırıklığına uğratmadı. Sonradan eklenen MMO modu gibi bedava güncellemelerle de canlı tutulan oyunda çok sayıda garip özellik mevcut. Steam Atölye desteği sayesinde diğer oyuncuların yaptığı ekstra içerikten de rahatça yararlanabilirsiniz. Jetpack takıp uçabilir, keçi yerine 2 bacaklı bir mikrodalga fırın olarak da oynayabilirsiniz. Oyun Steam’de 18 TL.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir