League of Legends

100 Thieves koç pozisyonuna Pr0lly’yi getirdi

Cleveland Cavaliers’ın NA LCS’te mücadele edecek League of Legends takımı 100 Thieves, son olarak H2K’de görev yapan koç Neil “Pr0lly” Hammad ile anlaştı.

Bilindiği üzere NBA takımı Cleveland Cavaliers, Ekim ayında işleyişin tamamen değişip franchising sisteminin geldiği NA LCS’e yaptığı katılım başvurusundan olumlu sonuç almıştı. Geçtiğimiz günlerde League of Legends sahnesinde 100 Thieves olarak mücadele edeceklerini açıklayan takım yönetimi, ESPN’in haberine göre Pr0lly ile anlaşmaya vardı. Salı günü transferlerin resmi olarak başlayacağı NA LCS’te, koç ile imzaların atılması bekleniyor. Profesyonel oyunculuktan emekli olduktan kısa bir süre sonra H2K’in başına geçen Pr0lly, 2014 yılından beri Avrupa LoL sahnesinde boy gösteriyordu.

ESPN’den Jacob Wolf’un raporuna göre NA LCS’e giriş yapan üç NBA takımından Rockets, Clutch City Gaming adıyla, milli oyuncumuz Cedi Osman’ın formasını giydiği Cleveland Cavaliers’ın espordaki ayağı olan NA LCS takımı ise 100 Thieves adıyla mücadele edeceği belli olmuştu. Bu haberden birkaç saat sonra  NA LCS’e bu sezon giriş yapacak bir diğer NBA takımı olan Golden State Warriors’ın da kullanacağı adın da Golden Guardians olacağı açıklanmıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir