League of Legends

100 Thieves üst koridoruna Ssumday’i transfer etmek istiyor

Riot Games

NA LCS’in yeni takımlarından 100 Thieves, kadrosuna ikinci bir Koreli’yi katmak istiyor. ESPN’in haberine göre takım Ssumday ile görüşme halinde. 

Franchising ile lige yeni katılan takımlardan birisi olan 100 Thieves, hali hazırda koçunu ve orta koridorunu bulmuş durumda. Profesyonel oyuncu kariyerinin ardından H2K’de oldukça iyi bir koçluk deneyimi bulunan Pr0lly’yi transfer eden takım, orta koridoruna ise daha önce H2K ve Phoenix1 formaları da giyen Ryu’yu getirdi. Böylelikle H2K’de beraber çalışan Pr0lly ile Ryu tekrar kavuşmuş oldu.

Öte yandan ESPN’e göre takımın bir sonraki hedefi ise Ssumday. Geçtiğimiz mevsim NA LCS’in en iyi üst koridoru olarak gösterilen oyuncu, KT Rolster “rüya takımı” kurduktan sonra LCK’den ayrılmış ve NA LCS’e gelmişti. Chaser ile iyi bir ikili olan fakat sonra Shrimp ile de harikalar yaratan Ssumday, kariyerinin zirvesinde olmasa da hala oldukça istikrarlı ve iyi bir oyuncu. Doğru takım arkadaşları ile ligi domine edebileceğini gösteren oyuncu, Dignitas’ın ligin sonlarına doğru aldığı yenilgilerin önüne geçememişti.

ESPN, 100 Thieves ile oyuncunun hala görüşme aşamasında olduğunu ve anlaşmanın sağlanmama ihtimali olduğunu da belirtiyor. Franchising’e kabul edilmeyen Dignitas’ın üst koridorunu da transfer ettiği takdirde 100 Thieves’in yabancı hakkı dolmuş olacak. Baktığımızda Ssumday ve Ryu’nun oldukça iyi bir ikili oluşturacağına ise hiç şüphe yok.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir