League of Legends

15. dakikada teslim olma Okyanusya sunucusunda deneniyor

Riot Games, League of Legends’ta teslim olma süresinin 20. dakikadan 15. dakikaya indirilmesi uygulamasını Okyanusya sunucusunda denemeye aldı.

Yıllardır League of Legends’ta etkin halde bulunan 20. dakikada teslim olma durumu, Riot Games’in Okyanusya sunucusunda başlattığı yeni bir deneme ile 15. dakika indiriliyor. Dün gece resmi internet sitesinden  açıklama yapan Riot Games, son dönemde daha kısa sürede bitmeye başlayan oyunlarda teslim süresinin fazla olduğu şikayetlerine karşı yeni bir uygulamaya gitme kararı aldıklarını duyurdu. Buna göre dönüşümlü mod olmayan tüm oyunlarda teslim süresinin kısaltılması Okyanusya sunucusunda denenmeye başlandı.

Açıklamada “Surrender at 20” kurucusu Moobeat’e de sataşan Riot Games, “Özür dileriz Moobeat, 15. dakikada teslim olmayı denemeye aldık.” diyerek okuyanları gülümsetti. Reddit üzerinden konuyla ilgili yorumlarını yapan kullanıcıların ise değişiklikten memnun oldukları ortada. Büyük bir çoğunluk, kısa sürede kopan maçlarda 20. dakikaya kadar beklemenin eziyet olduğunu, özellikle yüksek eloda oyuncuların buna “open mid” diyerek orta koridoru boş bırakmak suretiyle çözüm ürettiğini dile getiriyor ve değişikliğin olumlu olduğu yönünde fikir beyan ediyor.

Bakıldığında son zamanlarda erkenden kopan oyunlar ve çok güçlenmiş bir şampiyonun bulunması oyuncularda teslim olma ihtiyacı ortaya çıkarıyor ve yirminci dakikaya kadar beklemek bir yerden sonra eziyet halini alıyor.  Profesyonel oyuncuların Twitch yayınlarında da çokça gördüğümüz üzere, böyle bir durumda karşı tarafa oynamayı bıraktıklarını ve orta koridordan oyunu bitirebileceklerini söyleyenlerin sayısı gittikçe artıyor. Durumun farkında olan Riot Games, bu sürenin 15. dakikaya çekilmesini uygun gördü ve denemeyi Okyanusya sunucunda yapmaya karar verdi. Uygulamanın etkili olup olmayacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir