League of Legends

5Mid Meta: Birden çok Kara Balta dizilimi

Son dönemin en popüler eşya dizilimlerinden biri haline gelen birden çok Kara Balta satın almayı artıları ve eksileriyle sizin için inceledik.

Yeni rünlerin oyunda yerini almasıyla League of Legends dünyasında şu an için adeta bir karmaşa hüküm sürüyor. Oyuncuların bir kısmı internette yer alan dizilimleri kullanırken, bazıları da kendi build’lerini hazırlıyor. Birçok ilginç rün ve eşya seçiminden biri de özellikle suikastçılara üst üste çıkılan Kara Balta. Kayn ve Talon gibi şampiyonlarda sıkça gördüğümüz bu eşya dizilimi, şu sıralar Jhin’de deneniyor ve oldukça etkili oluşu gözlerden kaçmıyor. Peki bu taktiği böylesine popüler hale getiren şey ne?

Yeni rünlerde yer alan Büyücülük kısmında bulunan “Yücelik” oyuncuların bu tarz bir eşya dizilimine yönelmesine sebebiyet veriyor. Bilmeyenler için öncelikle bu rünün şampiyonlara ne sağladığına bakalım:

Yücelik: 10. seviyeye ulaştığında %10 Bekleme Süresinde Azalma kazanırsın. Fazlalık her bekleme süresinde azalma yüzdesi +2 Yetenek Gücü veya +1.4 Saldırı Gücü (Değişken) (Değişken) olarak kazanılır.

Görüldüğü gibi 10. seviyede %10’luk bir BSA sağlayan Yücelik rünü, bunun yanında şampiyonlara fazladan sahip olunan her BSA için de ekstradan yetenek gücü ve saldırı gücü veriyor. Kara Balta’yı popüler hale getiren özellik de burada karşımıza çıkıyor. %20 oranında bekleme süresinde azalmaya sahip olan eşya sayesinde bu rünün pasifi rahatlıkla dolduruluyor ve şampiyonlar beklenmedik hasar potansiyellerine erişebiliyor. Aynı zamanda 400 Can ve 40 AD de veren Kara Balta, böylelikle inanılmaz yararlı hale gelebiliyor. Kimi oyuncular iki Kara Balta çıkarak bu özelliği aktif hale getirmekle yetinirken, kimileri de eşya slot’larını tamamen bu eşyayla doldurarak hem öldürmesi zor hem de oldukça güçlü bir canavar ortaya çıkarıyorlar.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir