League of Legends

5Mid özetliyor: LoL 5.20 yaması

Riot Games tarafından duyurulan 5.20 yaması dün itibariyle ana sunucudaki yerini aldı. Çok da geniş çaplı olduğunu söyleyemeyeceğimiz yeni yama, buna rağmen birkaç önemli değişikliği oyuncularla buluşturuyor. Bunlardan en önemlisi ise kesinlikle uzun süredir beklediğimiz yeni şampiyon Kindred‘in bu yama ile oyuncuların beğenisine sunulmuş olması.

Artık dilerseniz pek uzun olmayan LoL 5.20 yamasının özetine geçelim:

  • Orta koridorun vazgeçilmezlerinden Azir‘in ultisinden gelen askerler artık şampiyonun daha gerisinden ortaya çıkacak.
  • Yapılan değişikliklerden sonra üst koridorda rakiplerine zor anlar yaşatan Darius‘un Q yeteneğinin genişliği azaltıldı. E yeteneğinin verdiği %90 gibi uçuk yavaşlatma oranı da %40’a düşürüldü.
  • Üst koridorda çok fazla göremediğimiz Dr.Mundo‘nun W yeteneği daha seri hale getirildi. E’si ise artık azami canına göre güçleniyor.
  • Evelynn‘in W’su Cinnet yeteneği bedelsiz kullanılıyordu. Bu yamayla beraber yetenek artık 40 mana harcayacak.
  • Fiora‘nın ultisinden gelen iyileştirme alanının süresi azaldı fakat etkisi şampiyonun pasifinden gelen zayıf noktalara yapılan vuruşa göre artış gösteriyor.
  • Teemo‘nun mantarlarının yerleştirilme süresi kısaldı, bekleme süresi de azaltıldı.

Şampiyonlara gelen değişiklikler bunlar olurken Suikastçi Master Yi, Seçilmiş Kişi Master Yi, Yeşim Ejder Wukong, Buzul Ezreal, Vandal Brand kostümlerinin yükleme ekranındaki görselleri güncellendi.

Son olarak 5.20 yamasıyla Gölgeateş Kindred, Kozmik Bela Kassadin, İblis Vi, Ruh Ateşi Brand gibi yeni kostümler de belirli aralıklarla oyuna gelmiş olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir