League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 6.20 yaması

Profesyonel sahneyi etkilemese de tekli dereceli karşılaşmalarındaki seçimleri doğrudan değiştirecek gibi gözüken LoL 6.20 yaması bugün yayınlandı. Çok fazla değişiklik görmesek de Ashe, Vladimir ve Taliyah’a getirilen güçlendirmeler oldukça iyi olmuş gibi gözüküyor. Bunun dışında hatalar giderilirken geçtiğimiz günlerde tanıtılan Ivern de bu yama ile oyuna geliyor.

Şampiyonlar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Doğasever Baba Ivern 6.20 yaması ile Vadi’ye iniyor. Ivern’ün yeteneklerini daha önce hazırladığımız şampiyon inceleme haberinde bulabilirsiniz.

Yamada ilk göze çarpan büyük değişiklik Ashe‘e getirilmiş. Şampiyonun kritik vuruşlarının yavaşlatma etkisi artık daha fazla olacak fakat normale daha hızlı dönecek. Yani her kritik vuruşumuz rakibi daha fazla yavaşlatacak fakat yavaşlatma etkisi kısa sürecek. Bununla beraber Ashe’in Q yeteneği saldırı sayacını sıfırlamayacak.

Uzun bir süredir Vadi’de görmediğimiz Cho’gath da bu yamada bir güçlendirme aldı. Şampiyonun W yeteneğinin menzili arttırılırken bekleme süresi ciddi bir şekilde azaltıldı. Ayrıca bu yeteneğin susturma süresi de uzaltıldı. Profesyonel arenada görme ihtimalimizin az olduğu Cho’gath’ın tekli dereceli için yavaş yavaş uygun bir şampiyon haline geldiğini söylememiz mümkün.

Bir büyük değişiklik de Nunu‘ya getirildi. Şampiyonun Q yeteneği artık farklı bir özelliğe sahip. Nunu Q yeteneğini büyük canavarlar üzerinde kullandığında bir Yarasın yükü kazanacak. Bu yükler Nunu’ya çatışma dışında hareket hızı kazandırırken, her yük %3 can ve boyut kazandıracak ve bu yükler 5 defaya kadar biriktirilebilecek.

Uzun bir süre orta koridorun en etkili şampiyonlarından olan Taliyah da bu yamada bir güçlendirme aldı. Şampiyonun Q yeteneğinin bekleme süresi azalırken taban can yenilenmesi de arttırıldı. Vladimir ise Q ve E yeteneklerine güçlendirme aldı. Bu iki yeteneğin yetenek gücü oranları artarken Q’nun minyonlar üzerindeki iyileştirme etkisi azaltıldı.


LoL 6.20 yamasındaki en önemli detaylar bunlar olarak öne çıkıyor. Yama ile beraber Yıldız Muhafızı Janna, Yıldız Muhafızı Poppy, Yıldız Muhafızı Lulu ve Yıldız Muhafızı Jinx kostümlerinin de oyuna geleceğini belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir