League of Legends

8.11 yamasında 72 farklı nişancı tercih edildi

8.11 yamasında şu ana kadar oynanan karşılaşmalarda toplam farklı 72 nişancı tercihi yapıldı.

8.11 yamasının 2018 yılında League of Legends’ı en çok etkileyen yama olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Elbette hala güçlü nişancı tercihleri oyunda kendisine yer bulsa da Yasuo, Irelia, Ornn ve Vladimir gibi şampiyonlar da “nişancı” rolünde oynanmaya başladı.

Kritik eşyaların oyunda büyük bir problem olduğu uzun zamandır konuşuluyordu. Fakat genel kanı Ebedi Kılıç’ın fazlasıyla güçlü olduğu yönündeydi. Riot Games bu probleme kökten bir çözüm getirerek tüm kritik eşyaları dengeledi, nişancılar tarafından sıklıkla seçilen Canbiçen gibi eşyaları da güncelledi. Pahalılaşan kritik eşyalarından ötürü oyuncular “bruiser” dediğimiz şampiyonları bu rolde denemeye başladı. Yasuo ve Irelia bu rolün en popüler “nişancı olmayan” şampiyonlarından. Profesyonel arenada da takımların bu yeni metaya alışmaya çalıştığını görüyoruz. Daha bugün SKT Faker’ın Darius’u alıp alt koridorda nişancı olarak görev aldığını gördük. Oyuncular metayı keşfederken izleyicilerin çeşitlilik anlamında harika bir zaman geçirdiğine şüphe yok.

Ezreal, Kai’Sa ve Lucian’ın hala en çok tercih edilen şampiyonlar olması oldukça doğal. Özellikle Lucian’ın 8.11 yamasından önce tercih edilmediğini göz önüne aldığımızda %70 seçim yasaklama oranı oldukça etkileyici.

Hali hazırda sadece LPL, LCK, OPL ve CBLoL ligleri başlamış durumda. Haftasonu EU ve NA LCS’in de başlamasıyla tercih konusunda daha da çeşitli karşılaşmalar izleyeceğimize şüphe yok. Şampiyonluk Ligi de 16 Haziran’da geri dönüyor. Metanın bizim ligimizi nasıl etkileyeceğini ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir