League of Legends

Ahri’ye 8.6 yamasında önemli değişiklikler gelecek

Son dönemin popüler orta koridor şampiyonları arasında yer almayan ve çok fazla tercih edilmediğini gördüğümüz Ahri, bir sonraki yamada önemli dengelemeler alacak.

8.6 yamasının hazırlıkları PBE sunucusunda son sürat devam ediyor. Ufak şampiyon dengelemeleri, yeni kostümler ve eşya değişikliklerinin yanı sıra Ahri’nin de gelecek yamada oynanabilir olmasına yönelik çalışmalar yapılıyor. Baktığımızda şampiyonun her bir yeteneğinde değişikliğe gidildiğini görüyoruz. İlk olarak Q yeteneği ile başlayalım. Ahri’nin ana hasar kaynağı olan küresi, bundan böyle şampiyona hareket hızı kazandırmayacak. Ultisi olmadığı dönemde Ahri’ye önemli bir mobilite sağlayan Q, artık bu kritik özelliğe sahip olmayacak.

W yeteneği ise daha fazla değişiklik aldı. Bekleme süresi bir miktar artırılan Tilki Ateşi, sahip olunan yetenek gücü miktarını artık %40’ını alacak (daha önce %30’du). Bunu yanı sıra, üç yükten sonuncusunun hedefe isabeti halinde başlayan bekleme süresi, artık yetenek kullanıldığı an direkt olarak başlayacak. Yani genel olarak birer saniye artırılan bekleme süresi, bu yeni özellikle pek de anlam ifade etmeyecek.

En önemli değişiklik ise E yeteneğine geldi diyebiliriz. Artık rakiplere daha az hasar verecek olan Ayartan Öpücük, isabet etmesi halinde Ahri’nin diğer yeteneklerinin hasarını 5 saniyeliğine %20 oranında artıracak. Yine şampiyonun ultisi de oldukça OP bir hale geldi. Bekleme süresi bir miktar artırılıp hasarı artırılan R, her bir yük tüketiminde diğer yeteneklerin bekleme süresini 1,5 saniye düşürecek. Tüm bu değişikliklerin Ahri’yi direkt olarak metaya sokacağını söyleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir