League of Legends

Airbus, bir League of Legends takımına sponsor olacağını açıkladı

Dünyanın önde gelen uçak üreticilerinden Airbus, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile bir League of Legends takımına sponsor olacağını duyurdu.

Özellikle son yıllarda yükselişe geçen espor, imzalanan sponsorluk anlaşmaları ile de adından sıklıkla söz ettiriyor. Geçtiğimiz dönemlerde Adidas, Audi, Intel gibi büyük markaların yatırım yaptığı bu çiçeği burnunda spor dalı, şimdi de muhtemelen gelmiş geçmiş en büyük sponsorluk anlaşmasını görmeye hazırlanıyor. Esporun yükselişinde şüphesiz son yıllarda yaptığı atılım ve yatırımlarla Riot Games büyük pay sahibi. Pastadan pay almak isteyen Airbus da yatırımlarını şirketin popüler oyunu League of Legends’a yapacaklarını duyurdu.

Twitter üzerinden açıklama yapan şirket yönetimi, Out Of The Blue isimli bir League of Legends takımına sponsor olacaklarını kamuoyuyla paylaştı. Yeni kurulan bu takımın isminden başka herhangi bir bilgi de şu an için duyurulmadı. Yine Master Films Youtube hesabı tarafından paylaşılan bir video da Airbus’ın sektöre girişini haber veriyor ancak onlar da herhangi bir ek bilgiye şu an için yer vermiş değil. Önümüzdeki günlerde takım bilgileri ve sponsorluğun detayları hakkında açıklama yapılması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir