League of Legends

All Star 2017’de final eşleşmeleri belli oldu

Riot Games

Amerika’da düzenlenen All Star 2017’de sona yaklaşıyor. 5v5 turnuvada yarı final eşleşmeleri sonucu LMS ve LPL finale yükselirken, 1v1 turnuvanın finali ise Bjergsen ve Uzi arasında oynanacak. 

Batılı takımların turnuvaya erken veda ettiği All Star 2017’de yarı final eşleşmeleri de büyük bir çekişmeye sahne oldu. GPL ekibi kendisinden beklenenden çok daha iyi bir sonuç ile yarı finale kadar yükselse de LMS karşısında ne yazık ki istediği galibiyetleri alamadı. LPL ve LCK çekişmesi de serinin üç maça uzamasına neden oldu.

Günün özeti

Yarı final mücadelelerinin ilki LMS ve GPL arasında oynandı. Turnuva öncesi as kadrosundan sadece Levi’nin vize alabildiği GPL, oyuncuların yaptığı açıklamalara göre sadece bir kez antrenman maçı oynayabildi. Buna rağmen gruptan çıkmayı başaran takım, LMS karşısındaki seriye de iyi başlamasına rağmen LMS’in sistematik ve aynı agresiflikle karşılık vermesinden ötürü seriyi kaybetti. GPL ilk maçta ilginç bir biçimde Akali tercihinde bulunurken LMS ise ikinci maçta Jayce’e karşı seçim olarak Sion’u aldı. LMS’te Bebe yine harika oyun ortaya koydu ve LMS turnuva boyunca tek bir maç bile kaybetmeden finale yükseldi.

LCK ve LPL arasındaki eşleşme de harika maçlara sahne oldu. LPL ekibi her üç maçta da erken oyunda galip gelirken ilk maçta üst koridor-Annie tercihi göze çarptı. İkinci maçta LPL takımı LCK’nin üç inhibitörünü de yıkarak karşılaşmayı bitirme noktasına getirse de LCK çok iyi direndi. Baron alan ve üssünü koruyan takım, orta koridordaki savaşı kazanmasına rağmen minyonlar oyunu LPL için bitirdi. Son maçta da kitle kontrolünü önde tutan bir kompozisyon kuran LPL nispeten rahat bir galibiyet aldı ve finale yükseldi.

1v1 maçlarda da Bjergsen Jisu’yu önce Zoe ardından Taliyah ile 2-0 yenerken Uzi ise Pray’e üç defa Zoe vermesine rağmen rakibini 2-1 yendi ve final biletini aldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir