League of Legends

All-Star 2017’de ilk gün sona erdi

Riot Games

League of Legends sahnesinin en eğlenceli etkinliği All-Star 2017’de birinci gün karşılaşmaları tamamlandı.

Bu yıl Amerika’da düzenlenen All-Star’da heyecan dün gece oynanan karşılaşmalarla başladı. Ligimizi temsilen etkinliğe katılan yıldızlar karmamız güçlü LMS’e karşı sahne aldı ve vadiden boynu bükük ayrıldı. 1v1 karşılaşmalarda ise ilk günde Frozen sahne aldı. Meiko ile karşılaşan Koreli orta koridor rakibine boyun eğince TCL olarak birinci günü puansız kapatmış olduk. Karşılaşmaların özeti şu şekilde:

İlk gün Brezilya ve NA LCS takımlarının mücadelesiyle start aldı. Favori çıktığı karşılaşmayı kazanmayı bilen NA LCS All-Star takımı, böylece turnuvaya galibiyetle başlamış oldu. Bjergsen’in Zoe ile 7-1-8 oynadığını da belirtelim. Bu maçın hemen ardından EU LCS, Kore karşısına çıktı. 27 dakikada galibiyete ulaşan LCK’de Faker’ın 7-0-4’lük Malzahar performansı göz doldurdu.

Güneydoğu Asya-LPL mücadelesinden zaferle ayrılan taraf beklenildiği gibi Çin yıldızlar karması oldu. 24 dakikada 22 skor almayı başaran LPL temsilcileri, rakibini adeta bozguna uğrattı. Uzi’nin Ezreal performansı izleye değerdi. Bu karşılaşmanın ardından temsilcilerimiz sahne aldı. Sadece Zeitnot’un iyi bir skor ile bitirdiği maçta 40 dakikanın sonunda rakibimize mağlup olduk ve etkinliğe istediğimiz başlangıcı yapamadık. LMS’te nişancı BeBe’nin oyunu Beşte Beş ile tamamladığını da hatırlatalım. Anlaki.

Büyük çekişmeye sahne olan son iki karşılaşmada önce Çin takımı NA LCS’i, ardından da LMS, LCK’i devirmeyi başardı. Çin’de xiye’nin Kassadin, LMS’te ise Karsa’nın Kha’zix, Fofo’nun da Zoe performansları göz doldurdu.

Beşe beş karşılaşmaların ardından heyecanla beklenen 1v1’lere geçildi ve ilk olarak Faker sahne aldı. Varus oynayan rakibi karşısında Nasus tercih eden yıldız orta koridor 8. dakikanın sonunda galibiyete uzanmayı başardı. Hemen ardından Bjergsen, Syndra ile FoFo karşısına çıktı ve karşılaşmadan zaferle ayrılmayı başardı.

Oldukça büyük heyecana sahne olan PowerOfEvil – Jisu karşılaşmasının kazananı Güneydoğu Asya’nın yıldız üst koridoru oldu. Orianna tercih eden rakibine Pantheon ile kule altı yapan oyuncu, mücadelede rakibine şans tanımadı. Bu karşılaşmanın hemen ardından Frozen sahne aldı. Yıldız orta koridor Lux aldığı ve önde götürdüğü maçı minyonlara ölerek kaybetti.

LPL’in yıldız nişancısı Uzi ve Worlds’te harikalar yaratan Levi’nin karşılaşmasından kimin galip ayrılacağı merakla bekleniyordu. Levi’nin Viktor tercih ettiği maçta Uzi ise beklenildiği gibi bir nişancı kilitledi: Lucian. Güçlü rakibi karşısında 7 dakika hayatta kalabilen Levi, Sonsuz Uçurum’dan boynu bükük ayrıldı. Son karşılaşma ise iki yıldız nişancı arasındaydı. Sneaky karşısında 100 minyon kesen brTT galibiyete ulaşmayı başardı.

Günün sonuçları şu şekilde:

 • NA LCS 1-0 CBLoL
 • LCK 1-0 EU LCS
 • GPL 0-1 LPL
 • TCL 0-1 LMS
 • LPL 1-0 NA LCS
 • LMS 1-0 LCK
 • Faker 1-0 VVvert
 • Bjergsen 1-0 FoFo
 • PowerOfEvil 0-1 Jisu
 • Meiko 1-0 Frozen
 • Uzi 1-0 Levi
 • Sneaky 0-1 brTT
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir