League of Legends

Amerika LCS 2016 Bahar Mevsimi 9. Hafta

Yıldızlarla dolu Amerika LCS’te normal sezonun son haftası birbirinden çekişmeli maçlarla tamamlandı ve mevsim finallerinde mücadele edecek takımlar da belli oldu. Immortals ve Counter Logic Gaming ligdeki sıralamasından dolayı direkt olarak yarı finalde çıkarken, çeyrek finallerde Cloud9 – TeamSoloMid ile Team Liquid – NRG Esports serilerini izleyeceğiz.

1. Gün Maçları

Team Impulse 0-1 Renegades
Ligin iki zayıf ekibinin karşı karşıya geldiği mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf olan Renegades, ligdeki galibiyet sayısını dörde çıkarmayı başardı. Seçim yasaklama ekranında son zamanlarda Kore’de yapılan tercihlerden birçok örnek gördük. Özellikle bu hafta Kore’de orta koridorda çok popüler bir seçim olan Azir, Team Impulse adına Pirean tarafından seçilirken, buna karşılık Ninja, orta koridor için Varus’u kilitledi. Renegades’in baştan itibaren daha üstün olduğu maç, 35. dakikada çıkan takım savaşında Ninja’nın harika Varus ultisi ve dörtte dördü ile koptu ve Renegades, daha önceden kulelerini aldığı Nexus’u düşürmeyi başardı.

Counter Logic Gaming 1-0 NRG Esports
Ligde Cloud9 ile birlikte ikinci sırada bulunan CLG, ayrık ittirmeleri ve objektiflere verdikleri önem ile sadece 24 dakikada NRG’yi mağlup etmeyi başardı. Üst koridorda Graves oynayan Darshan 2-0-10, nişancı rolünde Lucian oynayan Stixxay ise 7-0-1 ile mücadeleyi tamamladı. Ayrık ittirmeler yaparak koridorları ittiren ve kuleleri alan CLG, 20. dakikadan sonra Baron’u da alarak takım savaşı başlattı. Bu savaşın yıldızı şüphesiz dörtte dört yapan Stixxay oldu ve katliama imza atan ekip Nexus’u düşürerek mücadeleden galibiyetle ayrılmayı başardı.

Immortals 1-0 TSM
Haftanın en önemli maçında Immortals ve TSM karşı karşıya geldi. Seçim yasaklama ekranında birçok sürpriz yapan Immortals, üst koridor Yasuo, orman Sejuani ve destek Karma tercihlerinde bulundu. Yapılan bu şampiyon seçimleri TSM’in tüm planlarını bozmuş olacak ki, ligin köklü ekibi, Immortals’ın hamlelerine cevap vermeyi başaramadı ve lider, bu maçtan da galibiyetle ayrılmayı başardı. Lulu oynayan Pobelter’ın 5-0-13’lük mükemmel performansı da gözlerden kaçmadı. Böylece Immortals 16. galibiyetini alırken TSM dokuz galibiyette kaldı.

Team Dignitas 0-1 Team Liquid
Zayıf rakibi karşısında Piglet’e Vayne veren Liquid, onu korumak için orta koridor Lulu ve destek Janna tercihlerinde bulundu. Bu kompozisyona karşılık vermeyi bir türlü başaramayan Dignitas, Piglet’i durduramayınca mücadeleden mağlubiyetle ayrılmış oldu. 35. dakikada Nexus kulelerini düşüren Liquid, Piglet skor için çeşmede ölünce Nexus’a son bir vuruş yapamadı ve Dignitas katliam yapmayı başardı. Ancak oyuna ışınlan ile giren Fenix bu sihirdar büyüsünü kullanarak oyunu bitirmeyi başardı. Böylece Team Liquid, TSM ile aynı galibiyet sayısına ulaşmayı başardı.

Cloud9 1-0 Echo Fox
İlk günün son maçında ligin güçlü ekibi Cloud9 ve NRG’nin mağlup geldiği haftada galibiyet alıp avantaj elde etmek isteyen Echo Fox karşı karşıya geldi. Seçim yasaklama ekranında C9 adına Sneaky, nişancı rolüne son haftalarda olduğu gibi yine Jhin tercihi yaparken, Rush ise Lee Sin’ini almayı başardı. Maçı başından sonuna kadar üstün götüren taraf olan C9, rakibine hiç skor vermedi ve yaklaşık 20 bin altın farkı ile mücadeleyi 33. dakikada sonlandırmayı başardı. Fox’ta ise Corki seçiminde bulunan Froggen etkili olamadı.

2. Gün Maçları

Renegades 1 – 0 Echo Fox
Ligde kalma mücadelesi veren ve son haftalarda aldığı galibiyetlerin ardından umudu artan Renegades, Echo Fox’u da yenmeyi başardı. Maçın erken ve orta aşamalarında iki takım da karşılıklı aldığı skorlarla birbirlerine yanıt verdi. Echo Fox ilerleyen dakikalarda skor farkını açsa da bunu global altın farkına yansıtamadı. Maça iyi tutunan Renegades daha iyi koordine olarak orta koridorda çıkan takım savaşını kazandı. Ölüm sürelerinin de uzun olmasıyla beraber doğrudan rakibinin merkezini yıkarak maçı kazandı.

Team Liquid 1 – 0 Cloud9
Team Liquid ikinci sırada bulunan Cloud9’ı inanılmaz bir performans ile yenerek büyük bir sürpriz yarattı. İlk dakikalardan skorları toplayan Team Liquid çok önemli bir avantaj elde etti. Disiplini elden bırakmayan takım kontrollü oyununa devam ederek üstünlüğü elinde tuttu. Art arda alınan skorların ardından TL’in taşıyıcı oyuncuları büyük bir kar topu etkisine girmiş oldu. 33 dakika süren maçta rakibi Cloud9’a sadece iki skor veren ekip maçtan çok rahat bir şekilde galip ayrıldı. Piglet’in 11-1-7’lik Corki performansı da geceye damgasını vurdu. Bu sonuç, C9’ı üçüncülüğe itti.

Team Impulse 0 – 1 Immortals
Ligde kalma mücadelesi veren bir başka takım olan Team Impulse zirvedeki Immortals ile karşı karşıya geldi. Beklenenin aksine Team Impulse maça çok iyi başladı ve zaman zaman güçlü rakibi karşısında öne geçmeyi başardı. Yine de objektif avantajını elinde bulunduran Immortals çok geçmeden üstünlüğü tekrar eline aldı. Maç uzadıkça farkı açmaya başlayan lider, 30. dakikada merkez kulelerini ve inhibitörlerini aldığı rakibini yenmeyi başardı. Huni 8-1-3’lük Ekko performansı ile takımının galip gelmesinde en büyük paya sahip oldu.

Counter Logic Gaming 1 – 0 Team Dignitas
Skor açısından çok kısır geçen karşılaşmada Couter Logic Gaming alt sırada bulunan rakibi karşısında rahat bir galibiyet aldı. 25 dakika süren mücadelede rakibine sadece bir skor veren CLG, 10 binlik bir altın farkı yakaladı. Maçtan akılda kalan tek olay ise Darshan’ın üst koridorda uzun süredir göremediğimiz Gnar seçimi yapması oldu. CLG aldığı bu rahat galibiyetin ardından 13-5’e geldi ve ikinci sıraya yükseldi.

Team SoloMid 0 – 1 NRG Esports
Bahar mevsiminde normal sezon Team SoloMid ve NRG Esports maçı ile sonlandı. Büyük bir çekişmeye sahne olan mücadele bitime kadar eşit bir seviyede devam etti. İki takım da harita üzerinde farklı rotasyonlar ile hamle yapsa da aralarındaki eşitliği bozamadılar. 40. dakikada çıkan baron savaşında katliam yapmayı başaran NRG, rakibinin merkezine girip kuleleri yıktıktan sonra maçı bitirdi ve galip gelen taraf oldu. TSM’de Doublelift’in 9-2-3’lük Kalista performansı galibiyet için yeterli olmadı.

CeCIXTcUAAE7tYD

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir