League of Legends

Amerika LCS’de Çeyrek Final karşılaşmaları tamamlandı

Normal sezonun bitmesiyle beraber play-off’lara çıkan takımların belli olduğu Amerika LCS’de çeyrek final karşılaşmaları tamamlandı.

Ligi üçüncü sırada bitiren Cloud9, altıncı sırada ligi noktalayan ve play-off biletini alan son takım olan Team SoloMid ile eşleşti. Serinin favorisi, sezon içerisindeki performansından dolayı Cloud9 olarak görülse de, beklentilerin tersinde bir durum yaşandı. C9 güzel bir oyunla ilk maçı alıp durumu 1-0’a getirmeyi başarmasına rağmen aynı performansını diğer maçlara yansıtamadı. Normal sezon içerisindeki istikrarsız performansını geride bırakmış bir görüntü sergileyen TSM iyi toparlanarak seriyi 1-1’e getirdi. Morallenen TSM serinin diğer maçlarını da kazanarak 3-1 ile ezeli rakibi Cloud9’ı saf dışı bıraktı ve yarı finale yükselmeyi başardı. Bjergsen’in ikinci maçtaki Azir ve üçüncü maçtaki üst düzey Zed performansı seride en çok akılda kalan konulardan oldu. Yarı finale çıkan Team SoloMid normal sezonu zirvede bitiren Immortals ile eşleşti.

Çeyrek finalin bir diğer eşleşmesinde ligi dördüncü bitiren Team Liquid, onu takiben beşinci sırada noktalayan NRG Esports ile eşleşti. İki takım arasındaki seri her türlü sonuca açık bir eşleşme olsa da, ağır basan taraf Team Liquid olarak görülüyordu. Bu durumun başlıca sebebi de TL’nin ligin son haftalarında yakaladığı ivme ve NRG’nin uzun bir süre boyunca gösterdiği kötü performanstı. Sonuç bu sefer tahmin edildiği gibi oldu ve üç maçta da NRG takımını tam anlamıyla ezen Team Liquid mükemmel bir oyun ortaya koydu. Sezonun en iyi genç oyuncusu seçilen ormancı Dardoch ve Fenix’in bireysel performansı takımı yarı finale taşıyan etmenler arasında yer aldı. Rakibini 3-0’lık sonuçla eleyen TL yarı finale çıktı ve ligi ikinci sırada noktalayan Counter Logic Gaming’in rakibi oldu.

Amerika LCS’de yarı final karşılaşmaları 9-10 Nisan tarihlerinde oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir