League of Legends

Amerika LCS’te finalin adı belli oldu

Playoffların sonuna gelindiği Amerika LCS’te Immortals’ı eleyen TSM ve Team Liquid’i eleyen CLG finale yükseldi. 

Amerika LCS playoffları büyük sürprizlere sahne olmaya devam ediyor. Yarı final eşleşmelerinin ilki olan CLG-TL serisi, uzun zamandır izlediğimiz en yakın serilerden birisi oldu. 5. maça uzayan serinin kazananını belirleyen ise CLG’de orta ve üst koridor oyuncularının harika Işınlan büyüsü kullanımıydı. Maçın 42. dakikasında orta koridora ışınlanan Ryze ve Poppy, tüm TL takımını şaşırtarak zafere ulaştı. Makro oyun olarak seride harika işler çıkaran TL ise üçüncü defa yarı finalde elenirken, geçtiğimiz mevsimin şampiyonu CLG finale yükseldi.

Yarı final eşleşmelerinin sürprizi ise TSM-IMT serisiydi. Sezon boyunca sadece CLG’ye yenilen Immortals, daha önce herhangi bir 5 maçlık seri deneyimi yaşamadığı için TSM’e elendi. Seri boyunca yanlış kararlar alan ve geriden oynamak zorunda kalan IMT’nin hatalarını rahatlıkla değerlendiren TSM, Amerika LCS Finali’ne yükseldi. Belirtmek gerekir ki TSM’in bu zaferi başarı hikayesi olarak anlatılacak cinsten bir zafer oldu. Playofflara 6. sıradan katılan takım, öncelikle ligin favori takımlarından olan Cloud 9’ı eledi. 5 maçlık serilerde gösterdiği direnç ile bilinen TSM, aynı başarıyı ligi neredeyse namağlup olarak kapatan Immortals karşısında da gösterdi. TSM özellikle IMT serisinde nasıl oynayacağını bilen, rakibini hata yapmaya zorlayan ve ligdeki performansının aksine sürekli oyunun ilk dakikalarında pozisyon arayan bir takım görüntüsü çizdi.

2016 Amerika LCS Bahar Mevsimi, böylelikle geçtiğimiz mevsimin finalinin rövanşı şeklinde olacak. Bir kez daha TSM-CLG mücadelesini izleyeceğimiz final, 17 Nisan 2016 tarihinde Las Vegas’ta oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir