League of Legends

Amerika LCS’te üçüncü Immortals oldu

Dün oynanan Amerika LCS 2016 Bahar Mevsimi 3.lük maçında karşı karşıya gelen Immortals ve Team Liquid mücadelesinden, normal sezonu 1.lik ile bitiren ve sadece CLG’ye yenilen Immortals galip çıktı. Bu sonuçla beraber Team Liquid bir kez daha ligi dördüncü olarak bitirdi.

Yarı finalde Team SoloMid ile karşılaşan Immortals, serinin büyük favorisi olmasına rağmen rakibine 3-0 yenilmişti. Normal oyun tarzlarından farklı bir strateji ile TSM serisini oynamaya çalışan ve bunda hiç başarılı olamayan takım, Lucian-üst koridor ve Urgot-orta koridor gibi meta dışı şampiyonları seçerek herkesi şaşırtmıştı. Meta tamamıyla tank şampiyonlar üzerinden tayin edilirken Immortals’ın taşıyıcı üst koridor seçimleri yapması, Huni’nin tank oynayamamasına yorulmuştu.

Team Liquid ise belki de kurulduğu Curse zamanlarından beri en iyi sezonunu geçiriyor olabilir. Yarı finalde CLG ile karşılaşan ve rakibine 3-2 yenilen takım, finale kalmaya çok yaklaşmıştı. Serinin son maçında Darshan ve Huhi’nin double-Işınlan’ını hesaba katmayıp hata yapan takım, yarı finalde elenerek üçüncülük karşılaşması oynamaya hak kazanmıştı. Sezonun başından itibaren birçok kez oyuncu değiştiren ve stabil kadrosuna neredeyse sezonun ortasında ulaşan TL, büyük bir potansiyele sahip olsa da deneyimsizliğinin kurbanı olmuştu.

Üçüncülük karşılaşmasında TL ile karşılaşan Immortals, doğru ve oynamaya alıştıkları kompozisyon ile neler yapabildiklerini bir kez daha gösterdi. Huni’nin takımın ihtiyacı olan tank-üst koridor şampiyonları oynadığı seride, orta koridora da meta şampiyonları olan Ryze ve Azir’in seçilmesi ile beraber harika bir takım oyunu gösteren Immortals, Team Liquid’e hiç karşılaşma vermeyerek seriyi 3-0 kazandı. Lig boyunca performansı ile parlayan WildTurtle da bu seride Kalista ve Lucian ile takımını sırtlayan oyuncu oldu.

Bu sonuçla beraber Immortals 50 şampiyonluk puanı toplarken, Team Liquid ise 30 şampiyonluk puanının sahibi oldu. Bilindiği üzere şampiyonluk puanları, Yaz Mevsimi sonlandıktan sonra Dünya Şampiyonası’na gidecek takımın belirlenmesinde kullanılıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir