League of Legends

AP eşyaları 8. 4 yamasında güncelleniyor

https://www.artstation.com/zhanmaoshan

8.4 yamasına henüz uzun bir süre varken büyücülerin sıklıkla kullandıklar AP eşyaları ufak bir güncelleme alıyor. 

6 Şubat tarihine yayınlanan PBE güncellemesinin en önemli değişikliklerini içeren AP eşyaları genel olarak bekleme süresinde azalma özelliği kazanırken birkaç tane yeni eşya da oyuna getiriliyor. Baktığımızda şu anda orta koridor metası ağırlıklı olarak kontrol büyücülerinin hakimiyetinde yer alıyor. Suikastçılar uzun bir süredir hak ettiği ilgiyi görmezken özellikle profesyonel arenada yasaklanmadığı sürece Ryze ve Azir ikilisi dışında şampiyon görmüyoruz. Yeni rünler birçok büyücüyü orta koridorda oynanır hale getirse de bu iki şampiyonun sunduğu özelliklerin çoğu diğer büyücülerde yok. Riot Games de bunu değiştirmek adına büyücü eşyalarında ufak bir güncellemeye gidiyor. Dilerseniz bu eşyalara bir göz atalım:

Başmelek Asası: Fiyatı arttırılan eşyanın yeni bir tarifi var: Tanrıça’nın Gözyaşı+Kuvvet Kitabı+Kayıp Cilt. Eşyanın verdiği AP miktarı 80’den 50’ye düşürülürken mana miktarı 250’den 650’ye yükseltildi. Eşya artık %10 bekleme süresinde azalma özelliğine de sahip.

Lanetli Maske: Eşyanın verdiği AP miktarı 10 arttırıldı. Büyü nüfuzu özelliği kaldırıldı. Yeni özellikle oyuncular eşyayla şampiyonlara %10 daha çok hasar vuracak. Bu yeni pasif şampiyonlara sürekli olarak hasar verildiğinde aktif oluyor ve her saniye azami %2 hasar artışı veriyor.

Hextech GLP-800: Eşyanın yeni tarifi: Kayıp Cilt+Hetech Altıpatlar. Verdiği mana miktarı 100 arttırıldı. Artık 300 can sağlamıyor. Ayrıca alınan hasarın manaya dönüşmesini sağlayan Antik Dönüşüm özel pasifi de kaldırıldı. Eşya artık tıpkı Başmelek Asası gibi %10 bekleme süresinde azalma özelliğine sahip.

Liandry’nin Eziyeti: Büyü nüfuzu özelliği kaldırıldı. Özel pasifi güçlendi. Artık rakip şampiyonlarıno anki canlarının %2’sinin yerine azami canlarının %1.5’ini vuracak. Ayrıca Lanetli Maske’nin yeni özelliği olan daha çok hasar vurma özelliğini de barındırıyor.

Kayıp Cilt: Bedeli 200 altın arttırıldı. Eşya artık %10 bekleme süresinde azalma özelliği taşıyor.

Luden’in Feryadı: Yeni Tarifi: Kayıp Cilt+Kuvvet Kitabı+İnfilak Değneği. AP değeri 10 azaltıldı. Artık %10 hareket hızı sağlamıyor. +500 mananın yanı sıra eşya aynı zamanda %10 bekleme süresinde azalma özelliğine sahip.

(YENİ EŞYA) Gölgeler Küresi (Orb of Shadows): 1500 altın değerindeki eşya Yakut Kristal ve Kuvvet Kitabı’nın birleşimiyle elde ediliyor. +25 AP ve +200 can veren eşya, Lanetli Maske’nin eski pasifi olan +15 büyü nüfuzuna sahip.

Morellonomikon: İsim değişikliği yaşadı; Morello’nun Lanetli Kitabı (Morello’s Cursed Tome). Bedeli 100 altın arttırıldı. Yeni tarifi: Gölgeler Küresi+İnfilak Değneği. AP değeri 20 azaltıldı. Artık 400 mana, %20 bekleme süresinde azalma ve skor alındığında kayıp mananın %20’sini geri verme özellikleri yok. Eşya yeni haliyle tüm şampiyonlara canının ne kadar kaldığı fark etmeksizin 3 saniyeliğine Ağır Yara açıyor. Ayrıca Gölgeler Küresi’nin özellikleri Morello’nun Lanetli Kitabı’nda da yer alıyor.

Rabadon’un Şapkası: Artık yetenek gücünü %35 değil %40 arttırıyor. Yeni tarifi: İki adet Aşırı Büyük Sopa.

Rylai’nin Kristal Asası: Verdiği AP miktarı 10 arttırıldı.

(YENİ EŞYA) Spellbound Orb: 2800 altın olan eşya Aşırı Büyük Sopa ve Ruh Yeli’nin birleşimiyle elde ediliyor. 100 AP ve %10 hareket hızı veren eşyanın iki de özel pasifi bulunuyor. Aktif olan Spellsteal özelliği rakiplerin büyü kullanımlarını yük olarak topluyor. Aktif olan Spellburst ise kullanıldığında zamanla azalan %50 hareket hızı ile 50 AP veriyor. Her Spellsteal yükü +0.25 AP topluyor. Aktif özelliğin 60 saniye bekleme süresi bulunuyor.

(GERİ DÖNEN EŞYA) Twin Shadows: Orta koridor şampiyonlarının eskiden sıklıkla kullandığı eşya olan Twin Shadows 2400 altın değerinde ve Şeytani Külliyat ile Ruh Yeli’nin birleşimiyle satın alınıyor. Eşya 60 AP+ %7 hareket hızı ve %10 bekleme süresinde azalma sağlıyor. Spectral Pursuit isimli aktif özelliği ise iki adet hayalet çıkarıyor ve rakibe ulaşan hayaletler gittiği mesafeye göre rakibi %40’a kadar yavaşlatıyor.

Hiçlik Değneği: Sağladığı AP miktarı 10 azaltıldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir