League of Legends

AP Sejuani geri dönüyor

Bugün açıklanan PBE notlarına göre Sejuani dengeleniyor ve yeteneklerindeki AP miktarı arttırılıyor. 

Sezon 8’in en çok tercih edilen ormancılarından birisi olan Sejuani, yüksek kitle kontrolü ve orman temizleme mekanikleriyle popülerleşmişti. Çok rahat bir şekilde tanklaşan şampiyon, son aylarda pek fazla tercih edilmemeye başlandı. Özellikle orman eşyalarının değişmesi ve İz Sürücü Bıçağı’nın kalkması, koridorlarını totemleyerek koruyan Sejuani’yi de fazlasıyla zorladı. Metanın 1v1’i güçlü şampiyonlara evrilmesiyle arka plana atılan şampiyon, Riot Games’in yayınladığı PBE yama notlarına göre geri dönebilir.

Buna göre değişiklikler şu şekilde:

-Pasif: Kuzeyin Hiddeti

  • Yaratıklara verdiği maksimum hasar 400’den 300’e düşürüldü.

-W: Kışın Gazabı

  • Mana bedeli 80’den tüm seviyelerde 65’e düşürüldü.
  • Gürzünü savurarak verdiği ilk hasara %20 AP oranı eklendi.
  • Gürzünü kamçı gibi kullanarak verdiği ikinci hasara %60 AP oranı eklendi.

-E: Yoğun Buz

  • AP oranı %30’dan %60’a yükseltildi.
  • Hasarı 20/30/40/50/60’tan 30/45/60/75/90’a yükseltildi.
  • Artık yaratıklara uygulanamıyor.

Tüm bunlara baktığımızda Sejuani’nin görece bir iyileştirme aldığını söylemek mümkün. Fakat gözden kaçırılmaması gereken ilk şey, Yoğun Buz’un artık orman yaratıklarına karşı uygulanamıyor oluşu. Sejuani’nin ormanı rahatlıkla dönebilmesinin en önemli nedeni yaratıkları sersemletebilmesiydi. Bu orman temizleme hızını etkilese de şampiyonun yeteneklerindeki AP oranı, gerekli hasarı karşılayacaktır.

Bununla birlikte tamamıyla AP eşyası satın alan oyuncuların karşılaşmaları ele geçirme ihtimalinin de arttığını eklemek gerekiyor. Zira sadece W yeteneğindeki AP oranı dahi yüksek hasar potansiyeline sahip. Bu değişikliklerin henüz kesinleşmediğini, rakamların yama oyuna geldiğinde güncellenmiş olabileceğini hatırlatalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir