League of Legends

Apex Gaming, Team Dignitas’ın NA CS’deki yerini satın aldı

Bahar mevsiminin ardından ligden düşen Team Dignitas ekibi Amerika Yükselme Ligi’ndeki yerini Apex Gaming’e sattı.

Amerika LCS’in köklü takımlarından Team Dignitas kabus gibi bir Bahar Mevsimi’nin ardından sonuncu olarak ligden düşmüştü. Takımın ligden düşmesiyle beraber hali hazırdaki kadrosunu koruyup koruyamayacağı ve Yükselme Ligi’nde neler yapacağı merak konusu olmuştu. Yaz mevsiminin başlamasına kısa bir zaman kala ligin köklü takımından hayranlarını üzecek türden bir haber geldi. Team Dignitas kendi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile Yükselme Ligi’ndeki yerini Apex Gaming’e sattığını duyurdu.

Yükselme Ligi’ni şampiyon tamamlayan Apex Gaming hatırlayacağınız üzere Amerika LCS’e adım atmıştı. Lige yükselme başarısı gösteren ekip iddialı bir kadro kurarak aynı başarısını NA LCS’te de devam ettirmek istiyor. Hedeflerini bununla sınırlı tutmayan Apex Gaming gözünü Yükselme Ligi’ne dikmiş durumda. Team Dignitas’ın ligdeki yerini satın alan Apex böylece Yükselme Ligi’nde mücadele eden ikinci bir takıma sahip olmuş olacak. Dignitas yaptığı duyuruda kadrosunda bulunan orta koridor oyuncusu Danny “Shiphtur” Le ve nişancı Apollo “Apollo” Price’ın Apex Gaming kadrosuna dahil olduğu bilgisini de ayrıca paylaştı.

Team Dignitas gibi köklü ve Amerika LCS’de izlemeye alışık olduğumuz takımın bu noktaya gelmiş olduğunu görmek şüphesiz birçok e-Spor hayranı için üzücü bir durum. Bunun yanı sıra NA LCS’e yükselen ve bu başarı ile yetinmeyen Apex Gaming’in ikinci bir takım kurarak her kulvarda kendini göstermesi de takdire şayan bir hamle.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir